Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Unijne wsparcie dla Jedwabnego

Główne zdjęcie
Zarząd województwa podlaskiego (fot. UM WP w Białymstoku)

Świetlice środowiskowe, place zabaw, siłownie na świeżym powietrzu i ciekawe zajęcia dodatkowe dla uczniów. Zarząd Województwa przyznał dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na projekty zgłoszone w ramach Lokalnych Grup Działania. Aż trzy projekty zostaną zrealizowane w gminie Jedwabne.

Pierwszy to świetlica środowiskowa. Budynek na jej cel zostanie odnowiony i doposażony. Pod jej opieką znajdzie się 15 dzieci, w wieku 7-14 lat, z rodzin korzystających z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej w Jedwabnem. Dzieci wezmą udział w warsztatach przedsiębiorczości, rozwoju osobistego. Pracować z nimi będzie psycholog, logopeda i doradca zawodowy. Koszt tego projektu wynosi 318,6 tys. zł, dofinansowanie 302,6 tys. zł.
Kolejny projekt przeprowadzi Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Jedwabnem, który wyremontuje i wyposaży Regionalną Izbę Pamięci. Zapłaci za tę inwestycję 151,2 tys. zł, a dotacja pokryje 128,5 tys. zł.
Trzeci projekt polega na zagospodarowaniu terenów rekreacyjnych przy Placu 250-lecia w Jedwabnem oraz w miejscowości Pawełki. Zostaną tam wybudowane place zabaw ze strefą fitness i boiskiem do koszykówki. Koszt sięga blisko 300 tys. zł, a dofinansowanie 255 tys. zł.

Gmina Jedwabne to nie jedyna gmina z regionu, która otrzyma wsparcie. Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych wraz z miastem Grajewo utworzy świetlicę środowiskową w Grajewie, która zaopiekuje się 20 dzieci, w wieku 6-15 lat, z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. W świetlicy dzieci będą mogły odrobić lekcje, zjeść ciepły posiłek oraz skorzystać z pomocy terapeutycznej (psychoterapeuty, logopedy).Wartość projektu to 401,6 tys. zł, dofinansowanie z RPOWP wynosi 381,5 tys. zł.
Z kolei gmina Szczuczyn wybuduje tor rowerowy typu „pumptruck”, z którego będą mogły korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli. Budowa wyniesie 467,5 tys. zł, a dotacja – 268,3 tys. zł.
Gmina Przytuły również zadba o kondycję fizyczną mieszkańców i w miejscowościach: Przytuły, Wilamowo i Nowa Kubra wybuduje place zabaw i siłownie zewnętrzne. Inwestycje będą kosztować ponad 205 tys. zł, z czego 174,3 tys. zł stanowić będzie dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wszystkie to projekty zostało zgłoszonych na nabory prowadzone przez Lokalną Grupę Działania Biebrzański Dar Natury.  Natomiast w ramach Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie” Fundacja Orzeł razem z gminą Rutki zrealizuje projekt zakładający poprawę oferty edukacyjnej dla 120 dzieci. 100 dzieci uczęszcza do oddziału przedszkolnego i punktu przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach-Kossakach, 10 w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im. Kpt. Władysława Raginisa w Grądach-Woniecko oraz 10 w Oddziale Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Kołomyi. Skorzystają one z dodatkowych zajęć rozwijających kompetencje i umiejętności kluczowe: warsztatów matematyczno-przyrodniczych, zajęć z języka angielskiego, doświadczalno-badawczych. Przeprowadzenie tego projektu będzie kosztować 154,4 tys. zł, a dofinansowanie z RPOWP pokryje 141,8 tys. zł.

na podstawie: wrotapodlasia.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę