Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Brutalnie skopał mężczyznę, trafił za kratki

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 33-letni mieszkaniec Zambrowa. Jeszcze przed światami Bożego Narodzenia miał skopać innego mężczyznę powodując u niego obrażenia ciała stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zambrowie. Podjęte w toku postępowania czynności pozwoliły na ustalenie, iż Jacek S. w dniu 19 grudnia 2019 roku w Zambrowie, kilkukrotnie kopiąc pokrzywdzonego, spowodował obrażenia ciała stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. Śledczy mężczyźnie postawili zarzut popełnienia przestępstwa z art. 156 § 1 pkt 2 kk. Oni też skierowali do Sądu Rejonowego w Zambrowie wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sąd do tego wniosku się przychylił i mężczyzna trafił już za kratki. 

Art. 156 Kodeksu karnego
§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:
1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,
2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka,  sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę