Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Bp Bronakowski: Abstynencja przygotowaniem do beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Główne zdjęcie
fot. Episkopat.pl

O podjęcie abstynencji w ramach przygotowania do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego zaapelował bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. - „Przez abstynencję wielu do trzeźwości wszystkich” – taką zasadę wyznawał kard. Stefan Wyszyński przypominał bp Bronakowski podkreślając, że kard. Wyszyński był wielkim promotorem trzeźwości.

fot. Episkopat.pl
fot. Episkopat.pl

- Statystyki są niepokojące, problem nadużywania alkoholu nie zmniejsza się, Narodowy Program Trzeźwości to zadanie dla wszystkich Polaków - mówił bp Tadeusz Bronakowski podczas spotkania pod hasłem „Trzeźwi – wolni – szczęśliwi” zorganizowanego w Centrum Medialnym Katolickiej Agencji Informacyjnej w Warszawie. Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych podkreślił, że problem nadużywania alkoholu w Polsce rośnie. Wymienił też Kościół, rodzinę, samorządy i państwo jako podmioty, które powinny współpracować w pracy na rzecz trzeźwości.

- Nie walczymy z substancją, walczymy o człowieka, o sens życia – mówił podczas spotkania ks. Piotr Kulbacki. Uczestnicy spotkania podkreślali, jak ważne jest ograniczenie sprzedaży alkoholu. Prof. Mariusz Jędrzejko, socjolog i pedagog społeczny, ekspert w obszarze uzależnień wskazywał m.in. na potrzebę ograniczenia sprzedaży alkoholu do osób powyżej 21 lat, a nie jak jest teraz powyżej 18 lat. Postulował też zakaz reklamy alkoholu i wycofanie jego sprzedaży ze stacji benzynowych.

Podczas spotkania w Warszawie zaprezentowano poradnik dla rodziców, wychowawców i duszpasterzy zatytułowany „Miłość, wolność i odpowiedzialność”. Powstał on w ramach realizacji projektu „Młodzi, trzeźwi i wolni”, którym jak podkreślała Agnieszka Muzyk, jest współfinansowany przez Fundusz Sprawiedliwości, którego ndysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Celem publikacji jest pomoc osobom odpowiedzialnym za wychowanie dzieci i młodzieży w zapewnieniu młodemu pokoleniu jak najlepszej ochrony przed uzależnieniami. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę