Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Policjanci w akcji

- Od kilku dni obserwujemy przedświąteczny większy ruch na drogach, ale generalnie jest bezpiecznie – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zapowiadając, że dziś i w święta Bożego Narodzenia policyjnych patroli będzie więcej niż zwykle. W całym kraju trwa policyjna akcja „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”, która potrwa aż do niedzieli.

Policjanci podkreślają, że warunki jazdy na drogach regionu ze względu na padający deszcz nie są najlepsze. Poza tym na drogach pojawia się więcej niż zwykle pojazdów co może powodować sytuacje zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym. 
- W tym wyjątkowym okresie policjanci będą wspierać podróżnych w bezpiecznym dotarciu do celu – podaje Szlesińska. - Podczas prowadzonych działań będą też zwracać uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, w tym poruszanie się z dozwoloną prędkością, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach podtrzymujących. Funkcjonariusze będą również sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami.
- W budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 9, od kilku lat funkcjonuje ogólnodostępny alkomat. Każda osoba może bezpłatnie i szybko dokonać takiego pomiaru – przypomina policjantka dodając, że w Polsce niedozwolona jest jazda samochodem jeśli kierowca ma w organizmie powyżej 0,2 promila alkoholu.

Policjanci apelują też, a w świątecznych podróżach wykazywać się odpowiedzialnością, rozwagą i i życzliwością dla innych użytkowników dróg.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę