Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Otworzą obwodnicę Konarzyc

Dziś ma być puszczony ruch na nowej obwodnicy Konarzyc. Zbudowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 677 ma niespełna 5 km długości i zabudowania podłomżyńskiej miejscowości omija po wschodniej stronie. Inwestycja jest realizowana przy 85% dofinansowaniu ze środków unijnych.

Umowę na budowę obwodnicy Konarzyc Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku podpisał na początku 2018 roku. Zadanie w systemie projektuj i buduj realizowała firma Budimex. Kontraktowy koszt zadania to ponad 35,3 mln zł. 

Obwodnica Konarzyc zaczyna się na terenie miasta Łomży, za rejonem energetyczny, gdzie w ulicę w okolicy skrzyżowania alei Legionów z ul. Strusią zabudowano nowe rondo. Zjeżdżając z niego na południowy-wschód wjeżdża się na nową obwodnicę. Droga poprowadzi za zabudowaniami na granicy Łomży i Konarzyc, a następnie biegnie wzdłuż granicy terenu kolejowego, po wschodniej jego stronie. W rejonie starego przejazdu kolejowego na ulicy Borowej w Konarzycach nowa obwodnica przekracza tory kolejowe. Zbudowano tu kolejowe rogatki z automatycznymi szlabanami. Dalej nowa droga łagodnie skręca na południowy zachód i poza zabudowaniami Konarzyc wraca na stary przebieg drogi do Śniadowa. 

Dodajmy, że fizyczna budowa obwodnicy Konarzyc trawała rok. Prace budowalne rozpoczęły w listopadzie 2018 roku.  Inwestycja została realizowana przy 85% dofinansowaniu ze środków unijnych.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę