Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Słodziaki SP1 Łomża

Magiczne Drzewo Słodziaków wykonane przez uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka w ramach akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

W konkursie, którego celem było zaszczepianie w dzieciach pasji do czytania oraz uwrażliwienie na kwestie ekologiczne, wzięło udział 3480 klas z 2239 szkół podstawowych z całej Polski.
Drugoklasiści z „Jedynki”, pod kierunkiem wychowawczyni Joanny Kossakowskiej, wykonali dekorację z materiałów, które nadają się do recyklingu. Uczyli się zasad segregowania odpadów i włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania wykorzystując w tym celu opowiadania o przygodach Słodziaków. Codziennie też czytali w domu wybrane przez siebie książki.
Kilka dni przed świętami nadeszła przesyłka z nagrodami, a dzieci spotykały się ze Słodziakami pod innym magicznym drzewem – choinką. W role Mikołajów wcieliły się panie dyrektor Krystyna Kamińska i Bożena Bagińska-Rogowska, które wręczyły wszystkim nagrody ufundowane przez organizatora. Były to: dyplomy, książki o przygodach Słodziaków, pluszaki, zestawy długopisów i ekologiczne broszurki. Upominki sprawiły dzieciom dużo radości, ale równie ważny jest fakt, że wspólnymi siłami stworzyły ciekawą pracę i przekonały się, że można stworzyć „coś z niczego”. Mamy również nadzieję, że wszystkie doświadczenia z udziału w akcji zainspirują dzieci do dbania o najbliższe środowisko i rozwiną pasję do czytania książek.

Joanna Kossakowska
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej SP1 w Łomży

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę