Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 05 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pościg za Litwinami z kontrabandą

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Policjanci i straż graniczna we wtorek wieczorem ścigali litewskiego citroena, w którym jak podejrzewano, były przewożone przemycane papierosy. Pościg zaczął się na terenie powiatu kolneńskiego i skończył w Balikach, gdzie na drodze policjanci ustawili blokadę z kolczatką. - W pojeździe znajdowało się ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – podaje Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

fot. czytelnik
fot. czytelnik

Pościg prowadzono we wtorek przed godziną 19. W akcji uczestniczyło kilka samochodów. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej podejrzewali, że w jednym z pojazdów przewożona jest kontrabanda. Wytypowany samochód marki citroen chciano zatrzymać na terenie powiatu kolneńskiego, ale nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Brulińska podaje, że ścigany samochód próbował zepchnąć ścigających go funkcjonariuszy z drogi, ale nikomu nic się nie stało. Pościg zakończył się w Balikach tuż przed ustawioną przez wezwanych na pomoc policjantów blokadą drogową z kolczatką. 
- Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W pojeździe znajdowało się ponad 20 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy – podaje policja. 
Samochodem jechało dwóch Litwinów. 22-letni kierowca i 29-letni pasażer trafili do policyjnego aresztu. Z wyliczeń policjantów wynika, że wprowadzenie na rynek przejętych papierosów bez akcyzy naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 460 tysięcy złotych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę