Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Obława na pijanych kierowców

W całym kraju, także w Łomży policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. - W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego policjanci skontrolowali kierowców 702 samochodów – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

We wczorajsze działania zaangażowanych było 15 policjantów z łomżyńskiej drogówki. Kontrole były prowadzone przez cały dzień, w rożnych miejscach miasta i na terenie ościennych gmin. Wśród kierowców 702 skontrolowanych samochodów tylko w jednym przypadku okazało się, że kierowca nie powinien decydować się na jazdę. To 18-latek, którego zatrzymano po godzinie 20.30 gdy volkswagenem jechał aleją Legionów w Łomży. 
- Mężczyzna prowadził samochód w stanie po użyciu alkoholu – mówi Urszula Brulińska dodając, że temu kierowcy od razu policjanci zatrzymali prawo jazdy.
Stan po użyciu alkoholu oznacza, że miał on w sobie powyżej 0,2 i mniej niż 0,5 promila alkoholu. To wykroczenie  które zagrożone jest karą aresztu albo grzywny. Sąd obowiązkowo orzeka także czasowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Z policyjnych danych wynika, że w tym roku na terenie działania KMP w Łomży zatrzymano ponad 80 osób, które dopuściły się takich wykroczeń.  W przypadku, gdy kierowca ma więcej niż pół promila alkoholu w organizmie jest już przestępstwo i kara jest surowsza. Okazuje się, że w Łomży związanych z jazdą po alkoholu przestępstw jest dwa razy więcej niż wykroczeń. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę