Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 24 lutego 2024 napisz DONOS@

Odblaski dla uczniów

W szkole w Jedwabnem uczy się niespełna 500 uczniów, a blisko połowa z nich dojeżdża do szkoły z okolicznych miejscowości. Gimbusy rozwożą uczniów po poszczególnych wioskach, ale część drogi do domu uczniowie muszą pokonywać pieszo. W piątek rozdawano im odblaski, dzięki którym mają być bardziej widoczni na drodze.

- Używanie „odblasków” w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć – powtarzają policjanci, którzy cyklicznie prowadzą akcję „Odblaski? Biorę w ciemno!” 

Okres jesienno-zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych ze względu na wcześnie zapadający zmrok i panujące często trudne warunki drogowe – opady atmosferyczne, mgły. Elementy odblaskowe dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze. Policjanci, apelują do młodzieży, aby odblask stał się nieodzownym elementem ich codziennego stroju. Wystarczy aby był przypięty do plecaka, kurtki, czy przymocowany do roweru. 

W piątek policjanci z Posterunku Policji w Jedwabnem wraz z burmistrzem Adamem  Niebrzydowskim oraz wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Jedwabnem Swietłaną Żebrowską, rozdawali odblaskowe opaski uczniom, wracającym gimbusami ze szkoły do domu.

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę