Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Wojska Polskiego przejezdna

Drogowcy zakończyli główne pracę z na ulicy Wojska Polskiego. Kierowcy ponownie mogą przejechać odcinkiem ulicy między skrzyżowaniami z ulicami Sikorskiego i Polową. Od 10 października ta część Wojska Polskiego była całkowicie wyłączona z ruchu.

Remont odcinka ulicy Wojska Polskiego o długości 740 metrów trwała od sierpnia. Obejmował wymianę jezdni wraz z jej podbudową, wymianę krawężników na granitowe oraz budowę kanalizacji deszczowej wraz z nowym kanałem o średnicy 80 cm, który miałby zapobiec zalewaniu skrzyżowania Wojska Polskiego i Polowej oraz okolicznych terenów podczas większych opadów deszczu. 

Remont kosztował ponad 7 i pół miliona złotych. Blisko 3 i pół miliona na to zadanie miasto otrzymało ze specjalnej rezerwy Ministra Finansów. Ulica Wojska Polskiego jest fragmentem przebiegającej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 prowadzącej z państw nadbałtyckich do Warszawy. Duży ruch powoduje duże zniszczenie, ale miasta nie stać na gruntowny remont jej całej nawierzchni. W 2014 roku wyremontowano fragment jezdni od Ronda Tadeusza Kościuszki do skrzyżowania z Polową. Teraz odcinek od Polowej do skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego, przy czym - był to pierwszy etap prac. Nie objęły one np. chodników, które mają być wyremontowane w przyszłości. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę