Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki

Ponad 30 rodzin z Łomży i powiat łomżyńskiego w ten weekend doświadcza pomocy Szlachetnej Paczki. Od piątkowego wieczoru wolontariusze rozwożą po rodzinach zakwalifikowanych do udziału w tegorocznej edycji przygotowane przez darczyńców paczki - Paczka łączy ludzi. Łączy wolontariuszy z rodzinami, łączy tych, którzy paczki przygotowują - opowiada Magdalena Wdziękońska, która po raz 7. jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki.

Magazyn Szlachetnej Paczki w Łomży znajduje się w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości przy ul. Akademickiej. To tu od piątkowego wieczoru przywożone są przygotowywane dla poszczególnych rodzin paczki i stąd wolontariusze rozwożą je do potrzebujących pomocy rodzin. W tym rok takich rodzin z miasta i najbliższej okolicy do Szlachetnej paczki zgłoszono 67. Wolontariusze odwiedzili każdą z nich i do programu zakwalifikowali 34 rodziny. Paczki dla nich przygotowały zakłady pracy jak Urząd Miasta czy Fargotex, przedszkola nr 1 i 14, szkoła „siódemka”, grupy znajomych, a czasami pojedyncze rodziny.
- Wszystkie rodziny, które w tym roku zostały włączone do paczki mają darczyńców i wszystkie zostaną obdarowane – mówi Magdalena Wdziękońska. - Darczyńców mamy nie tylko z Łomży, ale także spoza miasta. Jest Warszawa, Gdańsk nam się trafił... W paczkach jest wszystko co jest rodzinom potrzebne: żywność, środki czystości, buty, kredki, książki telewizory, pralki, lodki. Wiem że do jednej z rodzin z niepełnosprawnym chłopcem trafi konsola gier. Rodzina nie zgłaszała jej, ale darczyńca sam z siebie uznał, że chłopiec powinien ją otrzymać. 
Od piątkowego wieczoru paczki rozwożone są przez wolontariuszy do wytypowanych rodzin. 
-  Mamy weekend cudów, więc wszystkie paczki w weekend trafią do potrzebujących – zapewnia  Sebastian Chrzanowski, który w tym roku pełni funkcję kierownika Magazynu Region Łomża Szlachetna Paczka. - Jeśli chodzi o mnie, to już trzeci raz dzisiaj wracam (była sobota ok. godz. 13.00 – dop. red.), więc ciężko te wszystkie paczki zliczyć. Nas wolontariusz jest ponad 30 osób. Czasami paczkę trzeba wnieść na  4 piętro bez windy, a w paczce jest sprzęt AGD o dużej wadze. 

Wielka paczka 
Pojawiający się przed domami wolontariusze Szlachetnej Paczki z wielkimi i cennymi podarunkami, czasami o wartości kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych, robią przeogromne wrażenie. Radość miesza się z łzami... 
- Trzeci rok jestem wolontariuszem i na mnie tez robi to ogromne wrażenie. Czasami narzekamy, że nie mamy czasu, że moglibyśmy mieć lepszy samochód, lepsze wyposażenie mieszkania, ale tu widzi się rodziny, które naprawdę potrzebują pomocy i wtedy doceniamy to co mamy – mówi Sebastian Chrzanowski. - Ja jestem też darczyńcą, przygotowujemy paczkę i osobiście czuję się spełniony, bo wiem, że dzięki mnie ktoś naprawdę będzie miał fajne święta i że w taki sposób mogę pomóc rodzinom w tym świątecznym czasie.  
„Nie ma słów, którymi mogłabym podziękować Pani i ludziom, którzy przygotowali tą paczkę dla naszej rodziny. Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję”. 
To SMS, jaki odebrała Magdalena Wdziękońska podczas naszej rozmowy. 
- Jest to moja siódma edycja Szlachetnej Paczki, z przerwą jednego roku. Tylko w tamtym roku nie byłam wolontariuszem i oglądając w telewizji relacje, to miałem w sobie taką złość do siebie, że mnie nie ma... - opowiada Wdziękońska.

Tylko w zeszłym roku w skali kraju w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tysięcy osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę