Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Mikołajki ze Świętym Mikołajem

Dawniej kościelne święto, a teraz wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Czyli Mikołajki i okazja do obdarowania bliskich drobnymi upominkami. To też dzień, w którym na Starym Rynku w Łomży otworzy się bajkowa kraina Świętego Mikołaja. Będzie też gospodarz ze słodkimi upominkami dla dzieci.

Mikołajkowa aranżacja Starego Rynku to swoista zagroda ze znajdująca się na środku wielką bombką do której można wejść. W  niej są sanie z reniferami Świętego Mikołaja, a wokół ustawione są bajkowe domki, w których można się zabawić i nauczyć. W jednym z nich – poświęconych muzyce - na ścianach znajdują się wydruki z tekstami kolęd, nuty, powieszone instrumenty, jak trójkąt, bębenki czy flet. Przy jednej ze ścian ma stanąć białe piano. W drugim domku będzie można dowiedzieć się o tradycjach świątecznych na całym świecie. Jedna ze ścian domku ma być wielką mapą świata, na której znajdują się monitory LCD z filmikami pokazującymi tradycje świąteczne w różnych zakątkach świata oraz elfy w różnych strojach. Trzeci domek to fabryka zabawek. Na ścianie znajdą się wydruki z zabawkami z różnych okresów oraz ekran, na którym wyświetlane będą filmy z procesu produkcji i pakowania zabawek.

Mikołajkowa aranżacja na Starym Rynku będzie dostępna przez cały weekend od 6 do 8 grudnia w godzinach od 9:00 do 21:00. 

W piątek, w Mikołajki, w tej bajkowej krainie, ma urzędować także sam Święty Mikołaj. Tradycyjnie będzie miał dla dzieci małe, słodkie upominki. Będzie także oferował możliwość napisania własnoręcznie listu do Świętego Mikołaja, który będzie można wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki. Po wypełnieniu zostanie ona przekazana do Laponii, tak aby jeszcze przed Bożym Narodzeniem wszystkie listy mogły zostać przeczytane i... zrealizowane przez wspierające Świętego elfy. 

Foto:
Foto: Tak ma wyglądać bajkowa kraina Świętego Mikołaja na Starym Rynku w Łomży
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę