Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Łoś wbiegł na drogę

Samochód osobowy zderzył się z łosiem. Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów w okolicy stacji wysokiego napięcia pomiędzy Podgórzem a Wygodą. Łoś wybiegł z lasu wprost przed samochód osobowy. Samochód został bardzo mocno zniszczony, ale kierowca szczęśliwie nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed godziną 18.00. Samochód osobowy jechał od Łomży w kierunku Zambrowa, gdy nagle z lasu wybiegł duży łoś. Kierowca nie zdążył wyhamować i doszło do zderzenia. Łoś przeturlał się przez samochód poważnie uszkadzając karoserię i wybijając szyby, po czym... uciekł w pole. Prawdopobnie w skutek odniesionych obrazęń padnie. 
Samochodem podróżował młody mężczyzna. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń choć miał pokrwawione ręce i głowę. Pierwsi pomocy udzielali mu policjanci, a dopiero później przyjechała karetka pogotowia.    

Niebezpieczne miejsca
Okres przełomu jesieni i zimy to czas tradycyjnych migracji łosi z dolin Narwi czy Biebrzy do lasów, gdzie mają zimowe żerowiska. Wbiegnięcie łosia na jezdnię jest nagłe i niespodziewane, bo te zwierzęta ze względu na umaszczenie są praktycznie niewidoczne na tle lasu, zwłaszcza po zmroku czy we mgle. Zderzenie ze zwierzęciem jest bardzo niebezpieczne, bo dorosłe samce łosi mogą ważyć nawet ok. 400 kg. Kilka lat temu pracownicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi stworzyli mapę z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy migracji zwierząt krzyżują się z drogami ludzi. Miejsce w którym w czwartek doszło do zderzenia samochodu z łosiem jest jednym z czterech na drodze Łomża – Zambrów. Przypominamy tę mapę.

230804070022.gif
Foto:
Foto: Stworzona przez pracowników ŁPKDN mapa z zaznaczonymi miejscami gdzie trasy migracji zwierząt krzyżują się z drogami ludzi.
Foto: Policjanci opatrują zakrwawioną rękę
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę