Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Masz prawo kochać, masz prawo żyć…

Tymi słowami w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży rozpoczął się XIII Sejmik Samorządów Uczniowskich, którego celem jest integracja i wymiana doświadczeń między Samorządami Uczniowskimi. Sejmik po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży. 

Tegoroczny temat spotkania brzmiał: „Szkoła jak drugi dom, klasa jak druga rodzina. Sposoby zacieśniania więzi rówieśniczych w naszej szkole” i był on związany z obchodami  30-lecia Konwencji o Prawach Dziecka.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży pani Krystyna Kamińska we wstępie nawiązała do słów Janusza Korczaka, wielkiego opiekuna dzieci, mówiąc, że „Samorząd to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy wspólnie się uczą…”. Przybyli goście: pani Hanka Gałązka prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Łomży, pani Marzena Rafalska konsultant CEN w Łomży, pani Urszula Wądołkowska przewodnicząca Rady Rodziców SP 1 swoją obecnością pokazali, że samorządność nie jest im obojętna i doskonale wiedzą, że jest ona ważnym aspektem życia.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele łomżyńskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 7, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10 , Szkół Katolickich oraz gospodarze spotkania - uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1. Po raz trzeci w Sejmiku Samorządów Uczniowskich wzięła udział młodzież z polskich szkół na Litwie: Progimnazjum im. Jana Pawła II z Wilna, Gimnazjum im. J. Śniadeckiego z Solecznik. 
Uczniowie oprócz wymiany doświadczeń na temat działalności Samorządu Uczniowskiego uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez panią Marzenę Rafalską pod kierunkiem, której przeanalizowali zapisy Konwencji o Prawach Dziecka. Zgodnie stwierdzili, że dziecko dla pełnego i harmonijnego rozwoju swojej osobowości powinno wychowywać się w środowisku rodzinnym, w atmosferze szczęścia, miłości i zrozumienia.
Zakończenie sejmikowego spotkania upłynęło w iście rodzinnej atmosferze, uczniowie, już nie tak bardzo spięci jak na początku wydarzenia, wymienili się uściskami dłoni i powiedzieli nie „Żegnajcie”, lecz „Do zobaczenia”.

materiał nadesłany
Joanna Parzych – opiekun SU Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży

 

230804070022.gif
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę