Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Szybka wysyłka prezentów na święta

Grudzień - czas pomyśleć o kupnie i dostarczeniu prezentów. Kurierzy przed świętami dwoją się i troją, żeby nasza przesyłka trafiła jak najszybciej do rodziny i znajomych. Jest wiele opcji w wyborze dostawy przesyłki. Jedną z nich jest InPost. Przeczytaj artykuł poniżej, aby dowiedzieć się:

 • jakie są jego główne zalety,
 • jak wygląda proces nadawania paczki,
 • jaki szybko paczka dotrze do adresata,
 • jakie są koszty takiej przesyłki.

Możesz odbierać i wysyłać paczki

Choć większości InPost kojarzy się z odbiorem przesyłki w paczkomacie to istnieje również możliwość samodzielnego nadania paczki na dwa sposoby:

 • przez urządzenie paczkomatu,
 • przez wizytę i odbiór kuriera.

Korzyści z wybrania InPost

Główną zaletą InPost jest zwrot ze sklepu internetowego w jednym z ponad 5000 miejsc w Polsce. Nieprawdopodobne prawda? Inną zaletą jest spora zniżka dla posiadaczy Allegro i zwrocie dzięki Allegro InPost. Niewątpliwym i najczęściej wymienianym argumentem jest dostępność odbioru paczki 24/7.

Ile to właściwie kosztuje?

Na stronie można odnaleźć szczegółowy cennik usług. W tym te dla klienta indywidualnego oraz biznesowego. Ceny rozpoczynają się już od 11,99 złotych brutto i zależą przede wszystkim od formy nadania i odebrania paczki.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?

Pierwszym krokiem jest uzupełnienie danych. Na ekranie pojawi się opcja nadania bezpośrednio w paczkomacie. Należy podać takie dane jak:

 • gabaryt,
 • numer telefonu,
 • e-mail odbiorcy i nadawcy,
 • adres docelowego paczkomatu.

Należy również sprawdzić, jakie są gabaryty paczek.

Druga sprawa to płatność. Paczkomaty w większości są tak nowoczesne, że bez problemu można zapłacić kartą lub Blikiem, w pozostałych środkami z Managera Paczek.

Kolejnym krokiem jest umieszczenie paczki w skrytce. Może brzmieć strasznie, ale tak naprawdę po opłaceniu paczki, skrytka, do której mamy włożyć paczkę otworzy się automatycznie. Należy włożyć do niej paczkę i potwierdzić nadanie na ekranie. Tyle? Wydaje się proste? I takie właśnie jest. Należy tylko nie Nie zapomnieć o zamknięciu drzwiczek.

Firma z tradycją

InPost działa na rynku już 20 lat i obecnie zatrudnia ponad 8 000 pracowników. Łącznie zostało już obsłużonych ponad 5 000 000 klientów. Firma zakłada, że aż 98% przesyłek dostarczanych jest już następnego dnia po nadaniu. Firma zwraca również uwagę na kwestie ekologiczne i promuje takie rozwiązania. Firma w swoich protipach pokazuje jak dbać o środowisko przez takie małe rzeczy jak:

 • spacer do paczkomatu,
 • nadawanie paczkom drugiego życia,
 • niewypełnianie kartonów powietrzem.

A Wy jaką przesyłkę najczęściej wybieracie?

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę