Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Na Wiejską i 3 Maja brakuje 1,5 mln zł

Główne zdjęcie
ul. Wiejska

Dzięki dofinansowaniu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych kilkanaście ulic w Łomży ma zostać wyremontowanych, przebudowanych lub zbudowanych. Na liście inwestycji do realizacji są m.in. ulice 3 Maja i Wiejska. Niestety ich przebudowa okazuje się dużo droższa niż planowano. Pomimo ogłoszenia drugiego przetargu na wybór tańszego wykonawcy miastu brakuje 1,5 mln zł, aby podpisać umowę.

Ulica 3 Maja jest równoległą do alei Legionów i sięga od Polowej do ul. Wojska Polskiego. Ulica Wiejska jest jej przedłużeniem od Wojska Polskiego do Nadnarwiańskiej. Obie od dawna proszą się o gruntowny remonty i tego oczekują okoliczni mieszkańcy. Składając wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych władze miasta wartość zadania oszacowały na 4,7 mln zł. Przyznane miastu dofinansowanie wynosi 50% tych kosztów, czyli 2,35 mln zł. 

Na same prace budowlane planowano wydać 4,5 mln zł, niestety wszystko wskazuje na to, że będą bardziej kosztowne. W pierwszym przetargu firma BIK Projekt zaoferowała wykonanie zadania za 6,6 mln zł, czyli ponad 2 mln zł powyżej kwoty jaką chciały wydać władze miasta. Szybko przetarg unieważniono i ogłoszono nowy z nadzieją, że będzie taniej. Jest taniej. Firm BIK Projekt tym razem złożyła ofertę z ceną niemal równą 6 mln zł. Miastu nadal brakuje zatem 1,5 mln zł. Jeśli władze miasta znajdą brakujące środki i zdecydują się na podpisanie umowy z chętnym wykonawcą ulice te mogłyby ostać wyremontowane i przebudowane do końca października 2020 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę