Jaka jest preferowana grubość izolacji natryskowej oraz ile musisz za nią zapłacić?
Izolacja natryskowa jest niezwykle szybką metodą termoizolacji – w ciągu kilku godzin przeszkolony specjalista jest w stanie ocieplić do 250 m2 powierzchni. Rozwiązanie to jest wysoce skuteczne i trwałe – pianka w niezmienionym stanie fizykochemicznym zabezpieczy dom przed utratą ciepła na długie lata. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę metodę ocieplania domu.
Na czym polega izolacja natryskowa?
Izolacja natryskowa polega na aplikacji pianki poliuretanowej na izolowanej powierzchni. To jeden z najskuteczniejszych sposobów ocieplania ścian, poddasza, dachu czy fundamentów domu. Natrysk wykonywany jest przez wykwalifikowanego pracownika przy pomocy specjalistycznego pistoletu.
System poliuretanowy stanowi mieszaninę polimerów poliolowych, uniepalniaczy, środków powierzchniowo czynnych, katalizatorów i porotworów. Mieszanina ta reaguje z izocyjanianami, dając piankę poliuretanową.
Dlaczego ważna jest izolacja natryskowa?
Dlaczego do ocieplenia domu warto wybrać piankę poliuretanową? Korzyści izolacji natryskowej jest wiele. Najistotniejszą jest oczywiście niski współczynnik przenikania ciepła, co chroni powierzchnię domu przed ucieczką ciepła w zimie i nadmiernym nagrzaniem powierzchni w lecie. Warstwa pianki poliuretanowej szczelnie pokrywa wszelkie zakamarki i trudnodostępne szczeliny, dzięki czemu zapobiega powstawaniu mostków termicznych.
Ocieplanie natryskowe od Purios nie traci swoich właściwości przez wiele lat. Pianka izolacyjna doskonale przyczepia się do każdej powierzchni i zabezpiecza wnętrze przed pleśnią, grzybem i szkodnikami. Jest bezzapachowa, nietoksyczna i bezpieczna dla zdrowia domowników. Niewątpliwą korzyścią izolacji natryskowej jest także izolacja akustyczna – warstwa pianki skutecznie blokuje docieranie nadmiernych hałasów.
Jaka jest rekomendowana grubość izolacji natryskowej pianą?
Grubość piany poliuretanowej ma duże znaczenie przy aplikacji – im większa, tym wyższy zapewnia komfort cieplny. Nie należy jednak przesadzać z jej ilością. Zwiększanie grubości warstwy ociepleniowej ponad optymalną grubość jest wysoce nieefektywne i kosztowne. Ilość koniecznej do uzyskania odpowiedniego efektu pianki izolacyjnej dobierana jest indywidualnie do każdej inwestycji. Warto jednak pamiętać, że piana PUR już przy cienkiej warstwie poprawia stopień termoochrony domu. Polecana jest szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na zachowaniu jak największej powierzchni mieszkalnej do wykorzystania.
Ile kosztuje metr ocieplenia pianką?
Ile kosztuje izolacja natryskowa? Cena przedsięwzięcia zależna jest przede wszystkim od rodzaju pianki (otwartokomórkowa, np. Purios E lub zamkniętokomórkowa, np. Purios H), wielkości ocieplanej powierzchni i grubości materiału termoizolacyjnego. Koszt usługi różni się w zależności od konkretnego województwa i poziomu umiejętności specjalistów. Nie warto jednak oszczędzać na ekipie remontowej – nieprawidłowo zaaplikowana pianka nie da oczekiwanych efektów.
W przypadku izolacji natryskowej cena materiałów i wykonanej pracy jest nieco wyższa w porównaniu do innych metod ocieplania domów. Koszt zwróci się jednak już po kilku latach, a optymalny efekt termoizolacyjny służyć Ci będzie przez długie lata. Pianka zachowuje bowiem pierwotne właściwości przez imponująco długi czas. Nie wahaj się więc i zadbaj o lepszą jakość życia – szybko zauważysz, jak bardzo zmniejszą się Twoje rachunki za ogrzewanie.
tekst płatny