Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Podwyżka śmieci w Przytułach

Od nowego roku mieszkańcy gminy Przytuły więcej zapłacą za śmieci. Rada Gminy ustaliła nowe stawki podatku śmieciowego. W przypadku segregacji śmieci stawki wzrosną o ponad 25%, a gdy nie są zbierane w sposób selektywny o ok. 80%.

Opłaty za śmieci w gminie Przytuły wnoszone są od mieszkańca. Stawka już raz w tym – wiosną - roku była podnoszona na 14 zł miesięcznie gdy śmieci są segregowane i 28 zł miesięcznie, gdy nie są segregowane. Teraz radni gminy przyjęli nową uchwałę. Oto dwa najważniejsze jej punkty: 

„Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny dla właścicieli nieruchomości zamieszkałych w wysokości 19,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.”

„Ustala się wyższą stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny w wysokości 50,00 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.”

Nowe, wyższe stawki opłaty z śmieci w gminie Przytuły mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2020 roku.  

Przytuły to najmniejsza, najbiedniejsza i najbradziej wysunięta na północy-wschód gmina Powiatu Łomżyńskiego. Na jej terenie mieszka około 2150 ośób.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę