Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@

Wynajem samochodów w Warszawie - sprawdzona wypożyczalnia i atrakcje, które warto zobaczyć!

Zwiedzanie miasta jest nieodzownym elementem każdej wycieczki objazdowej. Niezależnie od tego jaki jest planowany czas na odpoczynek w nowym miejscu ważne jest, aby odkrywanie ciekawych zakątków miasta było łatwe, szybkie i przyjemne, a droga, która pozostaje do pokonania między punktami docelowym minęła bezproblemowo. Choć istnieje wiele połączeń komunikacyjnych, które umożliwiają dostanie się w upragnione miejsce, to jednak nic nie może równać się wygodzie, jaka wiąże się z podróżowaniem przez nowe miasto samochodem.

Naprzeciw takiemu sposobowi odkrywania zakamarków stolicy Polski wychodzi wypożyczalnia samochodów w Warszawie.

Co oferuje wynajem aut w Warszawie?

Choć idea objechania samochodem nowego miasta zdaje się być we wszystkich wypożyczalniach jednakowa, to jednak pewne elementy stanowczo decydują o tym, że Enterprise Rent a Car Polska znajduje się na samym szczycie podium. O tym, że samochodem najwygodniej pokonywać dystanse nie trzeba nikomu przypominać, ale to, jaki samochód wejdzie w nasze posiadanie na czas wycieczki i czy będzie nam dobrze służył, zależy tylko od nas.

Zalety wynajmu samochodu na czas zwiedzania

Udając się na wycieczkę do obcego miasta wielu ludzi rezygnuje z przejażdżki własnym samochodem. Powody zazwyczaj są bardzo proste. Obawa przed trasą, jaką trzeba pokonać; ilość paliwa, która jest konieczna do odbycia takiej podróży i stacje benzynowe na naszej trasie, czy usterki pojazdu, uniemożliwiające daleką podróż. Wypożyczalnia auta w Warszawie sprawi, że wszystkie obawy odejdą w niepamięć. Dzięki profesjonalnym usługom, a także wysoce wykwalifikowanej kadrze pracowników Enterprise Rent a Car Polska sprawia, że każde zwiedzanie miasta zwieńczone jest sukcesem, a podróż mija bezproblemowo, dając naszym klientom radość z odkrywania ciekawych atrakcji. Wypożyczając samochód w Enterprise Rent a Car klienci zyskują:

 • ogromny wybór samochodów dostosowanych do potrzeb każdego podróżującego;
 • samochodu z pełnym ubezpieczeniem, sprawne, bez wad ukrytych i z oryginalnym przebiegiem;
 • wyposażenie, które w pełni dostosowuje się do kierowcy, a także jego pasażerów;
 • niską cenę, konkurencyjną dla wielu innych wypożyczalni samochodów;
 • dowolność terminu wynajmu, o którym decyduje osoba wypożyczająca samochód.

Zdecydowaną wadą dla osób wypożyczających samochód może być trudność z podjęciem decyzji dotyczącej tego, który model i kolor najlepiej będą pasować do parodniowej wycieczki. Z innej perspektywy problem mogą tylko stanowić miejsca parkingowe, o które w centrum dużej Warszawy nie jest do końca łatwo. Poza tymi dwoma podpunktami ciężko doszukiwać się innych wad, które ukrócałyby atrakcyjność oferty, jaką dysponuje wynajem samochodów w Warszawie.

Co warto zobaczyć w Warszawie?

Po wybraniu odpowiedniego samochodu gotowego pokonywać wraz z podróżnymi drogi Warszawy warto zastanowić się co jest godnego odwiedzenia w tym pięknym mieście. Stolica Polski ma do zaoferowania bardzo wiele ciekawych zakątków, z którymi wiążą się niezwykłe historie. Pierwszym miejscem godnym uwagi jest:

Stare Miasto w Stolicy Polski

Starówka znajdująca się w Warszawie zdaje się być prawdziwą perłą w koronie. Ten drobny punkt na mapie, wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO sprawia, że odwiedzający go goście mogą z łatwością zatracić się w kolorowych kamienicach, a także wąskich uliczkach, które swoją historie opowiadają bez użycia słów. Obecność na Starym Mieście pozwala przenieść się w inny czas, a także wczuć w klimat miejsca, które łaknie uwagi i pragnie, aby każdego dnia odkrywać je na nowo. Będąc obywatelem polski z pewnością każdy słyszał, że Konstytucja 3 Maja była uchwalona, jako pierwsza w Europie i druga na świecie. Odwiedzając starówkę, zyskuje się niezwykłą okazję zobaczenia Zamku Królewskiego, w którym podpisanie Konstytucji miało miejsce. Obecność w tak niezwykłym miejscu to nie tylko szansa na lepsze poznanie historii Polski, ale także bycie jej częścią. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem są zdecydowanie:

Najpiękniejsze Łazienki Królewskie

Stanisław August Poniatowski podczas swojego władania stworzył element letniej rezydencji, który po dziś dzień stanowi jedno z piękniejszych miejsc całej Warszawy. Ten pałacowo-ogrodowy cud techniki posiada cztery możliwe do zwiedzania ogrody. Każdy z nich wyróżnia się swoimi osobliwymi cechami sprawiającymi, że goście z łatwością mogą wczuć się w panujący klimat. Łazienki Królewskie niegdyś były miejscem polowań służącym książętom mazowieckim. Po wykupieniu tych ziem przez Stanisława Augusta Poniatowskiego została tam postawiona letnia rezydencja ciesząca się uznaniem poprzez zachowanie całego otoczenia w stylu klasycznym. Spacerując wsród ogrodów można znaleźć wiele niezwykłych budowli, takich jak amfiteatr na romantycznej kępie. Cały krajobraz tego miejsca sprawia, że można na moment zapomnieć o obecnych czasach i otaczającej nowoczesności. Dla osób pragnących zobaczyć część historii Polski, która odbiła się grubym echem na wielu obywatelach, ciekawym miejscem okaże się kolejny punkt na trasie zabytków, czyli:

POLIN Muzeum Historii Żydów

Ten niezwykły ośrodek historii znajduje się w Śródmieściu Warszawy na Muranowie. Pomysł na powstanie takiego miejsca został zainicjowany przez Stowarzyszenia Żydowskiego Instytutu Historycznego w Polsce. Warto zaznaczyć, iż jest to jedno z pierwszych tego typu miejsc w Polsce stworzone w oparciu o partnerstwo publiczno- prywatne. Dzięki odwiedzeniu Muzeum Historii Żydów możemy dowiedzieć się nie tylko jak przebiegały losy ludzi narodowości Żydowskiej za czasów Drugiej Wojny Światowej i Holokaustu, ale także jaki wpływ mieli oni na rozwój kultury i nauki Polskiej. To bardzo ciekawa lekcja historii, która zaczęła się już w 960 roku wraz z przybyciem pierwszych kupców na ziemie polskie.

Poza wyżej wymienionymi atrakcjami Warszawy warto zobaczyć także:

 • Muzeum Fryderyka Chopina;
 • Muzeum Powstania Warszawskiego;
 • Pałac Kultury i Nauki;
 • Pałac na Wyspie;

a także rozmaite plaże, dzięki którym można z łatwością wypocząć i poczuć prawdziwy kontakt z naturą z dala od miejskiego zgiełku. Należą do nich:

 • Rajska plaża nad Wisłą;
 • Poniatówka;
 • Rezerwat przyrody- Wyspy Świderskie
 • a także coś dla pasjonatów zabaw wodnych- Wesolandia.

Wszystko to czyni z Warszawy niezwykły punkt na mapie, który zasługuje na odwiedzenie. Wynajem samochodów w Warszawie umożliwia w łatwy i przyjemny sposób dotarcie do każdego miejsca, jakie tylko zapragniemy odwiedzić. Dzięki przejażdżce autem przez tak duże miasto zaoszczędzimy nie tylko czas, który podczas podróży warto wykorzystać na zwiedzanie, ale także pieniądze.

Enterprise Rent a Car przyszłością z ciekawą przeszłością

Wypożyczalnie samochodów w Polsce cieszą się dobrą sławą i renomą popartą pozytywnymi opiniami klientów. Do głównych zalet tej firmy należy szeroka oferta samochodów, wypożyczanie zarówno długoterminowe jak i krótkoterminowe, a także udostępnianie samochodów w wersji luksusowej.

Enterprise poza powyższymi cechami może pochwalić się także całodobową dostępnością i przejrzystą umową. Ta wypożyczalnia samochodów to także gwarancja najkorzystniejszych warunków, wygodna płatność, pomoc i wsparcie telefoniczne na każdym etapie najmu samochodu. Na koniec warto dodać, że Enterprise oferuje jedynie marki renomowanych producentów busów, samochodów osobowych, Vanów i smartów.

Więcej szczegółów na https://www.enterpriserentacar.pl/

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę