Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Opóźnienia na Wojska Polskiego

Główne zdjęcie
Remont ul. Wojska Polskiego (fot. 12.11.2019 r)

Jutro, w piątek miał zakończyć się trwający od połowy sierpnia remont około 740-metrowego odcinka ulicy Wojska Polskiego między ulicami Sikorskiego a Polową. Samochody na wyremontowana ulicę szybko nie wjadą, bo wszystkich planowanych prac nie udało się wykonać w terminie. Ratusz podał, że ruch samochodów na remontowanym odcinku ulicy Wojska Polskiego w Łomży powinien zostać przywrócony do 8 grudnia, czy do przyszłej niedzieli.

Remont tego odcinka ul. Wojska Polskiego powoduje duże utrudnienie w łomżyńskiej komunikacji. Początkowo remont prowadzono przy zachowaniu przejezdności ulicy w jednym kierunku, ale od 10 października zamknięto go całkowicie. Zgodnie z umową remont powinien zakończyć się 29 listopada 2019 roku. Na dzień przed tym terminem ratusz podał, że prace na ul. Wojska Polskiego zbliżają się ku końcowi. 
„Do wykonania pozostały jeszcze głównie chodniki oraz tymczasowe oznakowanie poziome jezdni. Docelowe zostanie wykonane wiosną, gdy będą odpowiednie warunki atmosferyczne do przeprowadzenia tego typu prac” - przekazał Łukasz Czech ratusza dodając, że ruch samochodów na remontowanym odcinku ulicy Wojska Polskiego powinien zostać przywrócony do 8 grudnia.

Remont tego odcinka ul. Wojska Polskiego obejmował wymianę jezdni wraz z jej podbudową, wymianę krawężników na granitowe oraz budowę kanalizacji deszczowej wraz z nowym kanałem o średnicy 80 cm, który miałby zapobiec zalewaniu skrzyżowania Wojska Polskiego i Polowej oraz okolicznych terenów podczas większych opadów deszczu. 
Przetarg na wykonanie prac wygrała firma BIK Projekt z Łomży. Miała za to otrzymać 7 i pół miliona złotych. Blisko 3 i pół miliona na to zadanie miasto otrzymało ze specjalnej rezerwy Ministra Finansów.  Ulica Wojska Polskiego jest fragmentem przebiegającej przez Łomżę drogi krajowej nr 61 prowadzącej z państw nadbałtyckich do Warszawy.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę