Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Kiedy wjedziemy na obwodnice Kupisk i Konarzyc?

Główne zdjęcie
Zakaz wjazdu na obwodnicę Kupisk Starych

- Myślę, że w tym roku będą oddane do użytku obwodnice Kupisk i Konarzyc. Konarzyc chyba jeszcze szybciej niż Kupisk – mówi Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego odpowiedzialny m.in. za inwestycje drogowe województwa. Zbudowane obwodnice dwóch podłomżyńskich miejscowości powstały w ramach przebudowy dróg wojewódzkich nr 645 i 677.

Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż obwodnicy Konarzyc
Nowa ścieżka rowerowa wzdłuż obwodnicy Konarzyc

Obwodnica Kupisk Starych powstała w ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 645 Łomża – Nowogród. Zrealizowano ją z unijnego projektu dofinansowanego kwotą 49 mln zł z Regionalnego Program Operacyjny Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Przebudowę drogi zaczęto w styczniu 2018 roku i skończono na początku września tego roku. Od ponad dwóch miesięcy  gotowa obwodnica Kupisk... czeka na otwarcie. Jak się okazuje problemy są „papierowe”. Wydana pod koniec 2017 roku decyzja administracyjna zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID), po kolejnych zaskarżeniach, nadal nie jest prawomocna. Postępowanie jest na etapie ministerialnym, a wybory parlamentarne i rekonstrukcje rządu nie sprzyjały szybkiemu załatwieniu sprawy. Dopiero po rozpatrzeniu sprawy przez ministerstwo i uprawomocnieniu się decyzji, na podstawie której zbudowano obwodnicę, będzie ona mogła zostać otwarta. Wówczas także mieszkańcy, przez których ziemie przebiega droga, mają otrzymać naliczone dwa lata temu odszkodowania za wywłaszczone grunty.

Takich „papierowych” problemów nie było na budowie obwodnicy Konarzyc. Umowę na zaprojektowanie i zbudowanie mającej niespełna 5 km długości obwodnicy Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku podpisał na początku 2018 roku. Inwestycja realizowana jest także w ramach unijnego projektu z RPOWP 2014-2020, a prace wykonuje firma Budimex, która zgodnie z kontraktem, ma za to otrzymać ponad 35 milionów złotych. Jeszcze miesiąc temu PZDW w Białymstoku informował, że termin zakończenia realizacji robót to 13 stycznia 2020 rok. Okazuje się, że prace udało się wykonać wcześniej. Cała droga jest już zbudowana i wymalowana. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wczoraj odbywał się przegląd odbiorowy. Zgłoszono tylko niewielkie poprawki i po ich wykonaniu obwodnica Konarzyc będzie mogła być oddana do użytku jeszcze w tym roku.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę