Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Urząd ma być bardziej przyjazny i dostępny dla mieszkańców

Główne zdjęcie
fot. UMWP

Mieszkańcy trzynastu gmin z województwa podlaskiego będą mogli załatwić część spraw urzędowych przez Internet. Projekt w partnerstwie z gminami zrealizuje Urząd Marszałkowski w Białymstoku, a zarząd województwa podlaskiego przyznał na ten cel 6 mln 728 tys. zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Wśród ue-administrowanych jest miasto Łomża i gmina Łomża.

fot. UMWP
fot. UMWP

W ramach wdrażanego projektu z usług elektronicznych będą mogły skorzystać ponad 192 tysiące  mieszkańców informował na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku wicemarszałek województwa Stanisław Derehajło.
- Co będziemy mogli załatwić? Od opłat i deklaracji od podatku od nieruchomości, po wniosek o opłatę targową czy objęcie honorowym patronatem przez marszałka województwa – podawał Stanisław Derehajło.
Cała listy liczy 18 punktów. Są na niej opłaty i deklaracje wniosków podatków od środków transportu, podatek rolny, podatek od posiadania psa, opłata i deklaracja za odbiór odpadów, udostępnienie danych nt. ewidencji ludności, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkiem od nieruchomości, zwrot podatku akcyzowego. 
Na liście spraw, które po zrealizowaniu projektu w całości załatwimy przez internet są także: wniosek o zgodę na wykorzystanie wizerunku Herbu Województwa Podlaskiego, wniosek o objęcie patronatem Marszałka, wniosek o patronat medialny, czy zgłoszenie do kalendarza wydarzeń...  
Wartość całego projektu Urzędu Marszałkowskiego to 7,9 mln zł. Projekt będzie realizowany w trzynastu gminach - to Kolno, Krasnopol, Łomża, Milejczyce, Nowe Piekuty, Siemiatycze, Sokółka, Suchowola, Suwałki oraz miasta Bielsk Podlaski, Grajewo i Łomża.  Łomża jest największym partnerem samorządu województwa w projekcie. Dostanie na jego realizację 860 tys. zł dofinansowania i od siebie dołoży ok. 160 tys. zł. Będzie kupiony sprzęt i ma powstać portal mieszkańca do składania wniosków, aby Urząd Miejski w Łomży stał siębardziej przyjazny i dostępny dla mieszkańców.  


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę