Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 17 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Nowa asfaltówka z Konarzyc do Łochtynowa

Ma 870 metrów długości, i jezdnię o szerokości 5 i pół metra. Dzięki niej powstała swoista południowo-zachodnia obwodnica Łomży. W Konarzycach otwarto nowy odcinek ul. Młynarskiej, stanowiącą fragment drogi powiatowej łączącej drogę wojewódzką nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka z drogą krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Nowa droga jest pierwszą z 12. dróg, które na zbudować lub wyremontować Powiat Łomżyński z dofinansowania z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga powiatowe nr 1948 B łączy Konarzyce przez Łochtynowo, Dłużniewo, Jarnuty z Janowem. 
- To kontynuacja zadania z 2016 roku, gdy przebudowano znajdujący się w Konarzycach most na rzecze Łomżyczce oraz zbudowano dojazdy do mostu i część tej drogi – mówił Krzysztof Święcki, nowy dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży.   
Tegoroczna inwestycja obejmowała brakujący odcinek asfaltów do Łochtynowa. Jeszcze kilka lat temu były tu same pola, a do niedawna pola droga, która po opadach deszczu stawała się nieprzejezdna. Dlatego ważną częścią inwestycji było właściwe odwodnienie. 
- Są rowy przydrożne, w których zastosowano drenaże francuskie. Na tych drenażach wykonane są studnie z osadnikami, natomiast pod zjazdami i pod koroną drogi, wykonane są przepusty, tak aby odwodnienie funkcjonowało właściwie – tłumaczył Święcki.
- Ta droga to długo oczekiwana inwestycja dla mieszkańców, którzy tu mieszkają, tu się budują – mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski podkreślając, że nowa asfaltowa droga to dla nich udogodnienie i poprawa warunków i komfortu życia.
- To jest pierwsza inwestycja jaką w taki sposób uroczysty otwieramy, z 12. na jakie otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych – dodawał starosta dziękując rządowi i parlamentarzystom za stworzenie programu dzięki, któremu w większym niż dotychczas zakresie mogą być przebudowywane drogi lokalne. Starosta dziękował także samorządowy gminy Łomża, która wraz z powiatem współfinansowała wkład własny.  
- Jest to nasza wspólna inwestycja – mówił wójt Piotr Kłys. - Każda inwestycja gdziekolwiek zbudowana powoduje, że my możemy przemieści się z budowami gdziekolwiek indziej. Jeden etap mamy zakończony idziemy z inwestycjami dalej.
Na podobnych zasadach, przy dotacji z FDS, Powiat Łomżyński wspólnie z gmina Łomża ma przeprowadzić przebudowę drogi powiatowej biegnącej wzdłuż Narwi od Starej Łomży przez Zosin do Pniewa. Jak mówił starosta Szabłowski finalizowany jest  proces wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. 
Na otwarciu nowej ul. Młynarskiej w Konarzycach obecny był m.in. wicemarszałek województwa Marek Olbryś, radni powiatowi i gminni. Inwestycję przeprowadziła firma Bik-Projekt z Łomży. Koszt wyniósł niemal 1,7 mln zł. Powiat wydał na nią 477,5 tys zł, a Gmina Łomża dołożyła 463,5 tys. zł. Prace wykonane zostały w okresie do 21 czerwca do 31 października. 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę