Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Droga „objęta patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej”

Główne zdjęcie
Nowa obwodnica Konarzyc w ciągu drogi wojewódzkiej 677 jeszcze nie jest oddana do ruchu

W projekcie przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego nie ma środków na zapowiadany remont drogi wojewódzkiej nr 677 od Konarzyc do Śniadowo. Podczas wczorajszej sesji Sejmiku dopytywał o to radny Jacek Piorunek: Czy to znaczy, że uzdrawianie tej drogi nie będzie kontynuowane? Odpowiedzialny za inwestycje drogowe wicemarszałek Marek Olbryś zapewniał, że droga zostanie wyremontowana bo „ta trasa jest objęta patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej”, ale „nie możemy nagłaśniać tej sprawy”.

- Ta trasa jest objęta patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej, jest wpisana do planu gospodarczego naszej armii, o którym za głośno nie można mówić. To jest budżetowane 100% przez ministerstwo, nie możemy nagłaśniać tej sprawy, dlatego wstrzymujemy się z komentarzami – mówił wicemarszałek Marek Olbryś zapewniając, że droga z Łomży do Śniadowa na pewno zostanie realizowana. - Nie wiem czy będzie to w tym roku (2020 – dop. red.), ponieważ, jak pan radny doskonale wie, obok  trwa budowa Via Baltica i jest narażone to starodroże na duże ubytki i jakiejś degradacji formy nawierzchniowej, ponieważ cały czas jeżdżą tam ciężkie wywrotki z piaskiem, z kruszywem, z elementami nośnymi przepraw – wyjaśniał wicemarszałek Olbryś przekonując, że nieuzasadnione byłoby w tej chwili wykonywanie tej drogi ponieważ sparaliżowałoby to ruch pomiędzy Łomża a Warszawą, a naprawy byłyby nieskuteczne i ciągnęły by się w nieskończoność powodując duże niezadowolenie społeczne. - Dlatego chcemy by Via Baltica się zrealizowała, a tak jak wszyscy państwo wiecie, to jest tylko dwa lata. Myślę, że za 2 - 3 lata ona (droga wojewódzka nr 677 Konarzyce – Śniadowo – dop. red.) będzie zrealizowana w 100% łącznie ze ścieżkami rowerowymi i całym standardem drogi nośnej, która przekracza normy planowane na ciężki sprzęt wojskowy – dodawał wicemarszałek Olbryś.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę