Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Nowi radni województwa

Główne zdjęcie
Piotr Modzelewski

- Uroczyście ślubuję rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu Polskiego, strzec suwerenności i interesów Państwa Polskiego, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny, wspólnoty samorządowej województwa i dobra obywateli, przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej. Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg – mówił Piotr Modzelewski z Łomży. W poniedziałek on, ale także Wojciech Grochowski z Grajewa i Krzysztof Kondraciuk z Łap objęli mandaty radnych województwa podlaskiego.

Wojciech Grochowski
Wojciech Grochowski
Krzysztof Kondraciuk
Krzysztof Kondraciuk

Zmiany personalne w Sejmiku związane są z wyborem do Sejmu i Senatu RP trójki dotychczasowych radnych województwa: Aleksandry Szczudło (PiS), Stefana Krajewskiego (PSL) i Marka Komorowskiego (PiS). Krajewski i Komorowski byli radnymi Sejmiku wybranymi w naszym - zachodnim okręgu wyborczym. Obaj pochodzą z Zambrowa. Teraz w Sejmiku miejsce zwolnione przez Krajewskiego zajął Wojciech Grochowski (PSL) z Grajewa, a miejsce zwolnione przez Komorowskiego Piotr Modzelewski (PiS) z Łomży. Trzecim nowym radnym województwa w miejsce zwolnione przez Aleksandrę Szczudło, został Krzysztof Kondraciuk (PiS) z Łap. On został radnym z wybranym z okręgu obejmującego powiaty: białostocki, bielski, hajnowski, siemiatycki i wysokomazowiecki.

Piotr Modzelewski ma 32 lata i jest absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz European Academy of Diplomacy w Warszawie. Od lat związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość. Zaczynał jako asystent posła Lecha Kołakowskiego (PiS). Na początku 2016 roku został zastępcą Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku, a od 1 stycznia 2018 roku jest  zastępcą Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy odpowiedzialnym za inwestycje i remonty, zamówienia publiczne, logistykę oraz informatykę.
W ubiegłorocznych wyborach do Sejmiku zdobył 4 307 głosów poparcia.

Wojciech Grochowski ma 48 lat, z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Pracuje jako zastępca dyrektora ds. handlu w SM Mlekpol w Grajewie. Jest działaczem PSL, prezesem Zarządu Miejskiego PSL w Grajewie, wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego oraz członkiem Rady Naczelnej PSL. Jesienią ubiegłego roku w wyborach do Sejmiku Grochowski zdobył 4 459 głosów poparcia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę