Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Dwa pożary w byłej szkole

Główne zdjęcie
zdjęcie ilustracyjne

Dwa razy – wieczorem i w nocy – strażacy wyjeżdżali do gaszenia budynku po dawnej szkole w Starych Duchnach na terenie gminy Śniadowo. Znajdowały się w nim lokale socjalne, ale pod pożarach, które „wybuchały” w różnych miejscach teraz praktycznie nie nadaje się do użytku.

Pierwszy pożar zgłoszono strażakom w niedziele około godziny 18. Na miejsce wysłano trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze  z Komendy Miejskiej PSP w Łomży i dwie jednostki OSP. Wówczas paliło się na powierzchni około 20 m2. Jak przekazuje brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży w budynku przebywały trzy osoby, ale przed przybyciem jednostek ratowniczych samodzielnie opuściły one pomieszczenia. 
Po ugaszeniu ognia strażacy wydali zakaz użytkownika tego budynku do czasu przeprowadzenia badań jego stanu technicznego. 

Drugie zgłoszenie o pożarze z tego samego budynku w  Starych Duchnach strażacy odebrali o godzinie 2.20 w nocy. Pożar tym razem objął powierzchnie ok. 40 m2. Z ogniem walczyło ponownie pięć jednostek ratowniczo-gaśniczych. Komendant Wilczyński przekazuje że oba miejsca pożaru oddalone były od siebie o kilka metrów. W wyniku pożarów i akcji gaśniczych więźba dachowa budynku praktycznie już nie istnieje - została albo spalona albo rozebrana przez strażaków.

Strażacy powstrzymują się z oceną co mogło wywołać dwa pożary w budynku byłej szkoły. W grę może chodzić np. zwarcie instalacji elektrycznej lub celowe podpalenie. Wyjaśniać to mają policyjni specjaliści.    


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę