Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Zalety prywatnego akademika

Mimo że od rozpoczęcia roku akademickiego minęło już trochę czasu, to niektórzy studenci wciąż mają problem ze znalezieniem dla siebie lokum. W związku z tym zmuszeni są prosić rodzinę czy znajomych o nocleg, a w skrajnych sytuacjach – zmiany trybu stacjonarnego studiów na te zaoczne. Dodatkowo często prywatne stancje znacznie odbiegają poziomem i ceną od tego, co widać na zdjęciach w internetowych ogłoszeniach. Co zatem pozostaje? Zdecydowanie się na prywatny akademik!

Prostota w uzyskaniu pokoju

Każda poszczególna uczelnia wyższa ma swoje kryteria, jeśli chodzi o przyznawanie miejsc w swoich akademikach. Po bliższym zapoznaniu się z nimi odkryjemy, że cały proces jest znacznie bardziej skomplikowany i żmudniejszy, niż mogłoby się z pozoru komukolwiek wydawać. Pierwszeństwo mają studenci z dziećmi, pary małżeńskie, żacy z międzynarodowej wymiany studenckiej oraz ci, którzy mają problemy z domowym budżetem. W tym wszystkim często zapomina się o zwykłym studencie.

Chyba że mowa o akademikach prywatnych. Tam to, czy danej osobie zostanie przydzielony pokój, zależne jest od kolejności jego rezerwacji (innymi słowy – wszyscy są równi). Sprawy związane z dokumentami, czyli ich wypełnienie i przekazanie do danego podmiotu ograniczono do minimum, w głównej mierze koncentrując się na sformułowaniu umowy na linii student-akademik.

Wybór kwatery

Domeną uniwersyteckich domów studenckich są pokoje przeznaczone dla minimum dwóch osób. Kwatery jednoosoobowe można w pewien sposób uznać za luksus, który na dodatek przeznaczone są przede wszystkim dla wcześniej wymienionych przypadków ludzi. W akademikach prywatnych ilość rodzajów pokoi studenckich oferuje komfort w postaci wyboru tego konkretnego, co będzie szczególnie istotne pośród studentów stawiających przede wszystkim na spokój i ciszę. Nie ma przy tym różnicy, jeśli chodzi o standard – każdy pokój jest na odpowiednio wysokim poziomie.

Jakość pomieszczeń

Tradycyjne akademiki charakteryzują się przede wszystkim standardem kojarzącym się bardziej z PRL-em, aniżeli modernistyczną architekturą. Nowe tego typu obiekty stawiają na nowoczesne wykończenie i sprzęt, aby stworzyć możliwie jak najlepszą przestrzeń do życia dla swoich mieszkańców. Tyczy się to też tak prozaicznych rzeczy, jak odpowiednio wygodne łóżka i pojemne szafy, zdolne pomieścić cały nasz dobytek.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę