Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Bezdomnych zabiło... zimno

Główne zdjęcie
"Mieszkanie" bezdomnych obok torowiska w Łomży

Wyniszczenie organizmu połączone z wychłodzeniem – to według biegłych przyczyny śmierci dwóch mężczyzn, których ciała znaleziono w czwartek w Łomży. Śledczy ustalili także ich personalia. Jeden miał 42 lata, a drugi 52 lata. Karolina Szulkowska Prokurator Rejonowa w Łomży powtarza, że to są zupełnie dwa różne zdarzenia i śledczy nie łączą ich ze sobą.

Obaj zmarli mężczyźni przebywali na terenie Łomży, ale nie posiadali stałego miejsca zamieszkania. W czwartek po godzinie 8. rano ciało jednego z nich leżało w rejonie torowiska przy ul. Kolejowej. Dwie godziny później ciało drugiego mężczyzny znaleziono w pustostanie przy Alei Legionów, po drugiej stronie tego samego torowiska.   
Łomżyńscy śledczy, pod których nadzorem wyjaśniane są oba zdarzenia podkreślają, że nie są one ze sobą związane i w prokuraturze prowadzone są dwa odrębne śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci.
- Na chwilę obecną wykluczamy udział osób trzecich w tych zdarzeniach – mówiła w piątek rano prokurator Szulkowska.
Popołudniowe oględziny ciał mężczyzn przez biegłego lekarza potwierdziły te założenia. Obaj mężczyźni mieli umrzeć na skutek wyniszczenia organizmu połączonym z wychłodzeniem organizmu. Po ciepłej jesieni w regionie zrobiło się znacznie chłodniej, a do tego wieje silny wiatr, który dodatkowo wychładza przebywających na zewnątrz ludzi. 

Policjanci apelują o reagowanie w sytuacji jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku, czy śpiącego na ławce. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować dyżurnego by pomoc ruszyła. W Łomży dla bezdomnych prowadzone są noclegownia i ogrzewalnia. Pierwsza przeznaczana jest dla osób trzeźwych, w drugiej ciepłe schronienie znajdą także osoby pod wpływem alkoholu. Noclegownia i ogrzewalnia mieszczą się przy ul. Dwornej i czynne są codziennie od 13:00 do 11:00 dnia następnego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę