Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Działacz z Łomży

Główne zdjęcie
Prezydent RP Andrzej Duda i nominowani do nagrody „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Człowiek-lider (fot. Grzegorz Jakubowski KPRP)

W ubiegłym roku założył fundację „L”, której został prezesem. Również w ubiegłym roku został prezesem „Towarzystwa Biznesowego Łomżyńskiego”, a potem takiego samego w Wilnie. W tym roku za to został nominowany do Nagrody Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” w kategorii Człowiek-lider. Sebastian Jaworowski, współwłaściciel sieci szkół językowych Linguo z Łomży dyplom i gratulacje odbierał od Prezydenta RP Andrzej Dudy podczas gali w Teatrze Narodowym.

fot. Grzegorz Jakubowski  KPRP
fot. Grzegorz Jakubowski KPRP
Prezydent RP Andrzej Duda i Ewa Błaszczyk (fot. Grzegorz Jakubowski  KPRP)
Prezydent RP Andrzej Duda i Ewa Błaszczyk (fot. Grzegorz Jakubowski KPRP)
fot. Grzegorz Jakubowski  KPRP
fot. Grzegorz Jakubowski KPRP

Prezydencka nagroda „Dla Dobra Wspólnego” ma promować postawy, działania i projekty obywatelskie na rzecz dobra wspólnego oraz honorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską. W tym roku przyznawana była po raz czwarty.
– Działalność dla dobra wspólnego to dla mnie prawdopodobnie najbardziej szlachetny rodzaj polityki. Bo polityka to nic innego jak rozsądna, rozumna troska o dobro wspólne – mówił podczas gali podkreślił Prezydent Andrzej Duda. 
Sebastian Jaworowski z Łomży był jedną z trzech osób nominowanych do nagrody w kategorii Człowiek – lider. Poza nim nominowani byli także Jolanta Golianek – prezes Fundacji Poparzeni z Kwidzyna i Krystyna Mrugalska – założycielka Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) (Warszawa). Ostatecznie to ona otrzymała tę nagrodę.

Prezydent nagrody wręczył także w kategoriach: „instytucja-organizacja” oraz „dzieło, przedsięwzięcie-projekt”. W pierwszej z nich nagroda powędrowała do Fundacji SPINA – pomoc dzieciom z rozszczepem kręgosłupa z Katowic, a w drugiej do Café Równik – klubokawiarni z Wrocławia, w której pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną. 

Nagrodę specjalną Prezydent Andrzej Duda uhonorował Ewę Błaszczyk założycielkę kliniki „Budzik”, Prezes Fundacji „Akogo?”


P.S. Od chwili powstania w 2018 roku Fundacja „L” otrzymała z budżetu miasta Łomża dotacje na blisko 50 tysięcy złotych. 

2018 r.
452/2018 15.10.2018 Fundacja „L”
Wsparcie realizacji zadania publicznego pod nazwą „Gra Miejska JP II” 
Umowa tryb pozakonkursowy 10 000 zł

2019 r.
205/2019 01.02.2019 Fundacja „L”
Mummy and me
Tryb pozakonkursowy 10 000 zł 

229/2019 16.05.2019 Fundacja „L”
English 50+
Tryb konkursowy 7 000 zł

263/2019 10.07.2019 Fundacja „L”
Cykl warsztatów Mummy & Me. Mama wraca do pracy.
Tryb konkursowy 19 133 zł


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę