Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nasi nowi radni Sejmiku

Główne zdjęcie
Piotr Modzelewski (PiS) (fot. Facebook)

Komisarz Wyborczy w Białymstoku wydał postanowienia w sprawie obsadzenia mandatów radnych województwa podlaskiego zwolnionych w wyniku ostatnich wyborów parlamentarnych. Do Sejmu i Senatu RP dostało się troje dotychczasowych radnych województwa, przy czym dwóch z nich było radnymi z zachodniego okręgu obejmującego Łomżę i powiaty: grajewski, kolneński, łomżyński i zambrowski. Ich miejsca Sejmiku zajmą Piotr Modzelewski z Łomży i Wojciech Grochowski z Grajewa.

Wojciech Grochowski (PSL)
Wojciech Grochowski (PSL)
Krzysztof Kondraciuk (PiS)
Krzysztof Kondraciuk (PiS)

Z Sejmiku wojewódzkiego do Sejmu RP dostali Aleksandra Szczudło (PiS) i Stefan Krajewski (PSL), a do Senatu RP Marek Komorowski (PiS). Wybór do parlamentu automatycznie pozbawił ich miejsca w Sejmiku, które zgodnie z Kodeksem wyborczym zająć mają kolejni pod względem uzyskanych głosów kandydaci z ich list wyborczych. Krajewski i Komorowski byli radnymi Sejmiku wybranymi w naszym - zachodnim okręgu wyborczym.  Teraz zgodnie z opublikowanym dziś postanowieniem  Komisarza Wyborczego w Białymstoku Jacka Malinowskiego ich miejsca w Sejmiku zajmą Wojciech Grochowski (za Krajewskiego) i Piotr Modzelewski (za Komorowskiego).

Wojciech Grochowski ma 48 lat, z wykształcenia jest prawnikiem i ekonomistą. Pracuje jako zastępca dyrektora ds. handlu w SM Mlekpol w Grajewie. Jest działaczem PSL, prezesem Zarządu Miejskiego PSL w Grajewie, wiceprezesem Zarządu Wojewódzkiego oraz członkiem Rady Naczelnej PSL.  Jesienią ubiegłego roku w wyborach do Sejmiku Grochowski zdobył 4 459 głosów poparcia. 

Piotr Modzelewski ma 32 lata i jest absolwent Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz European Academy of Diplomacy w Warszawie. Od lat związany jest z partią Prawo i Sprawiedliwość. Zaczynał jako asystent posła Lecha Kołakowskiego (PiS). Na początku 2016 roku został zastępcą Wojewódzkiego Komendanta Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku, a od 1 stycznia 2018 roku jest  zastępcą Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy odpowiedzialnym za inwestycje i remonty, zamówienia publiczne, logistykę oraz informatykę.
W ubiegłorocznych wyborach do Sejmiku zdobył 4 307 głosów poparcia.

Mandat zwolniony przez  Aleksandrę Szczudło zajmie Krzysztof Kondraciuk (PiS). Kondraciuk pochodzi z Łap i jest absolwent budownictwa na Politechniki Białostockiej. Od ponad ćwierć wieku związany z drogownictwem. Był m.in. dyrektorem Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, zastępcą dyrektora i dyrektorem Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, oraz od grudnia 2016 r. do listopada 2017 r. dyrektorem głównym Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. To za jego rządów w GDDKiA zlecano prace na budowę łomżyńskiej Via Baltica. 
W wyborach do Sejmiku Kondraciuk ztsrtując w okręgu obejmującym powiaty: białostocki, bielski, hajnowski, siemiatycki i wysokomazowiecki 4 302 głosy poparcia. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę