Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Nie żyje Janusz Świderski, „drogowiec z krwi i kości”

Główne zdjęcie
Janusz Świderski

W wieku 70 zmarł Janusz Świderski. To „drogowiec z krwi i kości”. Za czasów województwa łomżyńskiego był dyrektorem Wojewódzkiej Dyrekcji Dróg Miejskich, później kierował łomżyńskim oddziałem Zarządu Dróg Wojewódzkich, a ostatnio – do ubiegłego roku - Zarządem Dróg Powiatowych w Łomży. W latach 1994 – 2002 (przez dwie kadencje samorządu) zasiadał w Radzie Miejskiej Łomży. Był także egzaminatorem nauki jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Łomży.

Janusz Świderski urodził się 22 listopada 1949 roku w Kolnie, a zmarł w poniedziałkowe południe po ciężkiej chorobie w szpitalu w Łomży. Dwa lata temu przeszedł na emeryturę bezpośrednio z funkcji dyrektora Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży. Nieco ponad rok wcześniej został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. 
- Bardzo porządny, przyzwoity człowiek. Nie tylko drogowiec niezłomny, ale i niezłomny człowiek  - mówi o Zmarłym starosta łomżyński Lech Szabłowski. - Zawsze związany z drogami. Odnoszę wrażenie, że wielu obecnych drogowców On uczył tej profesji.  
Janusz Świderski jeszcze w czasach wojewódzkich Łomży doprowadził do budowy drugiego mostu przez Narew. To obecny most im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”, w ciągu ul. gen. Władysława Sikorskiego.  

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę