Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

S8 Ostrów Mazowiecka - Wyszków. Pełen standard „eski”.

- Zdjęliśmy wszystkie ograniczenia prędkości do 100 km/h na drodze S8 Ostrów Mazowiecka – Wyszków - podaje Rafał Malinowski z GDDKiA, informując, że dziś zdjęto takie znaki z odcinka drogi od Ostrowi Mazowieckiej do węzła Poręba. Ostatniego dnia października takie ograniczenia zlikwidowano na odcinku od Poręby do Wyszkowa. - Cały odcinek mazowieckiej S8 zyskał właśnie pełen standard drogi ekspresowej i auta osobowe mogą tam jechać 120 km/h – podkreśla Malinowski.

Dwujezdniową drogę Ostów Mazowiecka – Wyszków  do użytku oddano jesienią ubiegłego roku, ale cały czas były tam wprowadzone ograniczenia prędkości do 100 km/h. Droga ma nawierzchnią z betonu cementowego, taka jaka ma mieć cała Via Baltica przez Łomżę. 
- Ograniczenia prędkości wynikały z tego, że droga nie w pełni spełniała wymagania w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych, które zostały określone w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. GDDKiA zobowiązała wykonawców do przeprowadzenia dodatkowych zabiegów poprawiających te właściwości. Roboty zostały wykonane, i najpierw na odcinku Wyszków – Poręba (31.10), a dziś (18.11) na odc. Poręba – Ostrów Mazowiecka, uzyskano wymagane parametry przeciwpoślizgowe – podaje Rafał Malinowski z GDDKiA informując, że w związku z tym zostały usunięte znaki ograniczające prędkość do 100 km/h i przywrócone symbole drogi ekspresowej S8.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę