Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wiceprzewodniczący i skarbnik KP PiS

Główne zdjęcie
Poseł Lech Kołakowski

Poseł Lech Kołakowski został powołany na wiceprzewodniczącego i skarbnika Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość. Funkcje te poseł z Łomży pełnił także w poprzedniej kadencji.

Pierwsze dni po złożeniu ślubowań przez posłów i senatorów wiążą się z organizacją pracy obu izb parlamentu, ale także klubów parlamentarnych. W tej kadencji Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość jest ponownie największy i liczy 235 posłów i 48 senatorów. Wśród nich jest trzech „naszych” parlamentarzystów – posłowie Lech Kołakowski i Kazimierz Gwiazdowski oraz senator  Marek Komorowski. Okazuje się, że ponownie – jak w poprzedniej kadencji jednym z wiceprzewodniczących i skarbnikiem Klubu Parlamentarnego PiS został wybrany Lech Kołakowski. 
- Mam satysfakcję, bo to oznacza, że koledzy i koleżanki posłowie oraz władze partii cenią moją pracę – mówi poseł Kołakowski.

Podzielili się komisjami
Rozpoczynająca się kadencja Sejmu jest jego piątą z rzędu posła Kołakowskiego (posłem jest nieprzerwanie od 2005 roku). Od lat jako pracuje w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Komisji do Spraw Unii Europejskiej. W tej kadencji Sejmu także został członkiem tych Komisji. 
Poseł Kazimierz Gwiazdowski (PiS) został jednym z zastępców przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz członkiem Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.
Poseł Stefan Krajewski (PSL) został członkiem Komisji Infrastruktury oraz Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych.
W Senacie senator Marek Komorowski (PiS) będzie pracował w Komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Państwowej oraz w Komisji Ustawodawczej.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę