Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Państwówka” napisze strategię na rozwój Ziemi Łomżyńskiej

Główne zdjęcie
Od lewej: rektor PWSIiP dr hab. Dariusz Surowik, wójt gminy Piątnica Artur Wierzbicki, wójt gminy Łomża Piotr Kłys oraz prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski (fot. PWSIiP Łomża)

Miasto Łomża, oraz okalające je gminy Łomża i Piątnica będą mieć jedną wspólna strategię promocji gospodarczej. Dokument w ciągu najbliższych 20 tygodni mają opracować pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Koszty mają być pokryte po równo przez każdy z samorządów.

O podpisaniu umowy na opracowanie przez PWSIiP w Łomży „Strategii promocji gospodarczej Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej na lata 2020-2027” poinformowano w ubiegły tygodniu. Mamy umowę jaką podpisali z rektorem „państwówki” prof.  PWSIiP dr hab. Dariuszem Surowikiem prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i wójtowie gmin Łomża Piotr Kłys oraz  Piątnica Artur Wierzbowski. Reguluje ona zakres dokumentu, termin jego powstania i rozpisuje koszty pomiędzy zleceniodawców.  
Opracowanie projektu Strategii, obejmuje:
a) określenie kierunków zmian w zakresie zagospodarowania przestrzennego na obszarze wszystkich partnerów; 
b) określenie pożądanego profilu inwestycji zarówno dla całego obszaru, jak i poszczególnych partnerów; 
c) opracowanie planu promocji „Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej (OIZŁ)”; 
d) przygotowanie systemu monitorowania realizacji i ewaluacji Strategii oraz wszelkich niezbędnych dokumentów wykonawczych; 
e) przygotowanie prezentacji multimedialnej projektu Strategii; 
f) prezentację projektu Strategii Zamawiającym;
g) przygotowanie ostatecznego dokumentu Strategii w wersji papierowej wraz z tożsamą wersją elektroniczną w formacie .pdf oraz .doc (jeżeli tabele lub załączniki zostały sporządzone w formacie .xls należy je dołączyć do wersji elektronicznej jako osobne pliki z aktywnymi formułami).

Rektor „Państwówki” zobowiązał się do wykonania przedmiotu umowy w terminie 20 tygodni od daty podpisania umowy, a zleceniodawcy zobowiązali się do wypłacenia uczelni wynagrodzenia. Koszt opracowania „Strategii promocji gospodarczej Obszaru Inwestycyjnego Ziemi Łomżyńskiej” określono na 36 tys. zł brutto. Zarówno samorząd miasta Łomża jak i samorządy gmin Łomża i Piątnica zapłacą po równo - po 12 tys. zł (brutto).
Jak zaznaczono kwota ta zawiera obowiązujący podatek VAT oraz uwzględnia wszelkie koszty, jakie Wykonawca musi ponieść w celu realizacji umowy. Wykonawcy nie przysługuje żadne inne roszczenie o dodatkowe wynagrodzenie nie przewidziane w umowie, ani roszczenie o zwrot kosztów poniesionych w związku z wykonywaniem umowy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę