Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nagrody starosty łomżyńskiego

Główne zdjęcie
Mariusz Niziński, Lech Marek Szabłowski (Starosta łomżyński) i Maria Dziekońska (wicestarosta łomżyński)

Zdzisław Dobrowolski, nauczyciel W-F, Tadeusz Grabowski wiejski artysta i Mariusz Niziński, biegacz i organizator biegów - to laureaci tegorocznej Nagrody Starosty Łomżyńskiego za promocję powiatu. Tradycyjnie nagrody wręczane są przy okazji Święta Niepodległości.

Nagroda ma honorować ludzi i instytucje, które wniosły trwały wkład w rozwój społeczno – gospodarczy, kulturowy powiatu łomżyńskiego lub związany z upowszechnianiem i osiągnięciami sportowymi. Nim wręczono tegoroczne w salonie dworu Lutosławski w Drozdowie oficjalnie ogłoszono zmianę nazwy działającego od 35 lat w tym budynku Muzeum Przyrody. Teraz to Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie. Inicjatorem zmiany nazwy placówki był Sławomir Zgrzywa, przewodniczący Rady Muzeum. Jak tłumaczyła Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński, nowa nazwa o wiele bardziej odpowiada rzeczywistej działalności placówki związanej także z pielęgnowaniem tradycji patriotycznych regionu i rodziny Lutosławskich.   

Laureaci Nagrody Starosty Łomżyńskiego 2019
Zdzisław Dobrowolski jest nauczyciel W-F z Miastkowa z 30-letnim stażem pracy. Jako wiceprzewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Łomży od lat zajmuje się współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół gmin Powiatu Łomżyńskiego. Na wręczeniu nagród Starosty go nie było, bo jak tłumaczyła żona wraz z dziećmi jest w tej na kolejnych zawodach sportowych. 
- To jego charyzma, jego szczęście, jego radość – mówiła dziękując w imieniu męża za to wyróżnienie. 

Tadeusz Grabowski pieśniarz i poeta, muzyk i  lutnik z Wizny ma 98 lat. Choć tworzy i muzykuje od bardzo dawna, całkiem niedawno zaczął robić karierę ogólnopolską. Z własnoręcznie wykonaną mandolina czy skrzypcami występował nawet w telewizji. 
- Kiedy śpiewam, to się raduję – mówi Tadeusz Grabowski. - Dzisiaj mamy wspaniałe święto - 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i taki wielki zaszczyt mnie spotkał – dodawał odbierając nagrodę z rąk  starosty Lecha Szabłowskiego i wicestarosty Marii Dziekońskiej. 

Trzecim laureatem nagrody został Mariusz Niziński. To biegacz i założyciel Stowarzyszenia Biegamy dla Zdrowia w Łomży, które organizuje imprezy biegowe w mieście i regionie. Nagrodę otrzymał za aktywizowanie społeczności lokalnych i propagowanie postaw prospołecznych i prozdrowotnych. 
- Całe życie ja nie robię nic na pokaz. Ja robię to co kocham. I może dlatego, że to kocham, staram się zarażać innych przede wszystkim moją rodzina, moich przyjaciół – mówił Niziński zapraszając do biegania.  

W tym roku po raz pierwszy do uroczystości wręczenia nagród starosty łomżyńskiego, dołączono także wręczanie stypendiów dla zdolnej młodzieży szkolnej. Otrzymały je dwie uczennice. W dziedzinie sportu tenisistka stołowa Eliza Modzelewska z klasy 8 Szkoły Podstawowej w Konarzycach, a w dziedzinie artystycznej Katarzyna Boguska z klasy 7 SP w Jarnutach.  

Foto: Mariusz Niziński, Lech Marek Szabłowski (Starosta łomżyński) i Maria Dziekońska (wicestarosta łomżyński)
Foto: Muzeum Przyrody - Dwór Lutosławskich w Drozdowie
Foto: Odsłonięcia tablicy z nową nazwą dokonują:  Maria Dziekońska (wicestarosta łomżyński), Sławomir Zgrzywa (przewodniczący Rady Muzeum) i Lech Marek Szabłowski (Starosta łomżyński)
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Lech Marek Szabłowski, Starosta łomżyński
Foto: Eliza Modzelewska odbiera stypendium z rąk Lecha Mareka Szabłowskiego (Starosta łomżyński) i Marii Dziekońskiej (wicestarosta łomżyński)
Foto: Katarzyna Boguska odbiera stypendium z rąk Lecha Mareka Szabłowskiego (Starosta łomżyński) i Marii Dziekońskiej (wicestarosta łomżyński)
Foto: Lech Marek Szabłowski (Starosta łomżyński), Eliza Modzelewska, Katarzyna Boguska i Maria Dziekońska (wicestarosta łomżyński)
Foto: Żaklina Olchowik i Michał Olchowik
Foto: W imieniu Zdzisława Dobrowolskiego nagrodę z rąk Lecha Mareka Szabłowskiego, Starosty łomżyńskiego odbiera żona
Foto: Wójt Wizny Mariusz Soliwoda, Tadeusz Grabowski, wicestarosta Maria Dziekońska i Starosta Lech Marek Szabłowski
Foto: Tadeusz Grabowski

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę