Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Szybciej pokonamy trasę do Warszawy

Główne zdjęcie
fot. GDDKiA Białystok

Od dzisiaj odcinek S8 od Wyszkowa do węzła Poręba (wraz z węzłem) kierowcy przejeżdżają już bez ograniczeń prędkości do 100 km/h. GDDKiA po niemal roku od oddania trasy do dyspozycji kierowców poinformowała, że ten odcinek jest "już" w pełnym standardzie drogi ekspresowej i można nią jechać z prędkością 120 km/h.

- Ograniczenia prędkości wynikały z tego, że droga udostępniona kierowcom jesienią ubiegłego roku, nie w pełni spełniała wymagania w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych, które zostały określone w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. GDDKiA zobowiązała wykonawcę do przeprowadzenia dodatkowych zabiegów poprawiających te właściwości - przekazuje Rafał Balinowski z białostockkiego oddziału GDDKiA. - Roboty zostały wykonane, a ponowna weryfikacja wykonana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie wykazała, że poprawki przyniosły efekt i na nawierzchni uzyskano wymagane parametry przeciwpoślizgowe.

Podobna sytuacja zaistniała na sąsiednim odcinku S8 od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Tu jednak działania wykonawcy nie przyniosły oczekiwanych efektów i potrzebne będą jeszcze dalsze zabiegi poprawiające właściwości przeciwpoślizgowe. To oznacza, ze ten odcinek dwujezdniowej drogifoprmalnie nie jest jeszcze drogą ekspresową.

230804070022.gif
cz
cz, 31 października 2019 11:58
Data ostatniej edycji: cz, 31 października 2019 13:53:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę