Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

Więcej policyjnych patroli

89 dziś, a jutro jeszcze więcej policjantów w patrolach ma wyjechać i wyjść na ulice Łomży i regionu. Policjanci w całym kraju rozpoczęli akcję „Znicz”. Więcej niż zwykle patroli będzie do niedzieli na głównych drogach, w okolicach newralgicznych miejsc i w pobliżu cmentarzy. W Łomży od jutra policjantów w działaniach będą wpierać także członkowie Grupy Ratowniczej „Nadzieja”.

W ramach corocznej akcji „Znicz” policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem osób odwiedzających groby swoich bliskich, jak również nad płynnością ruchu w rejonie cmentarzy.
- Więcej będzie przede wszystkim patroli funkcjonariuszy ruchu drogowego, ale w akcji biorą udział także np. ubrani po cywilnemu policjanci z wydziału kryminalnego – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. 
Głównymi zagrożeniami bezpieczeństwa w okresie z Uroczystością Wszystkich Świętych jest wzmożony ruch drogowy oraz kieszonkowcy, którzy okradają wykorzystując pośpiech i tłok. 
Policjanci w szczególności będą zwracać uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzać stan trzeźwości kierujących pojazdami. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie przepisów oraz nadmierna prędkość to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki.

Jak wylicza Brulińska dziś w Łomży i najbliższej okolicy w policyjnych działaniach weźmie udział 89 funkcjonariuszy. Jutro ma być ich jeszcze więcej – 93 plus wsparcie patroli wystawionych przez Grupę Ratowniczą „Nadzieja”. 
W kolejne dwa dni – sobotę i niedziele policyjnych patroli też będzie więcej niż zwykle – 83 w sobotę i 85 w niedzielę. W te dni policjantów wspierać mają także ratownicy z „Nadziei”. 

W związku z Uroczystością Wszystkich Świętych w całym kraju będą prowadzone ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz ruchu tych pojazdów obowiązywać będzie dziś 31 października w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz w piątek 1. listopada w godzinach od 8.00 do 22.00.  

cz
cz, 31 października 2019 10:06
Data ostatniej edycji: cz, 31 października 2019 10:09:29

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę