Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Szykują się na świąteczny ruch

Główne zdjęcie
Projekt tymczasowej organizacji ruchu na ul. Sikorskiego w Łomży

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W całej Polsce mieszkańcy masowo będą udawać się na cmentarze odwiedzając groby bliskich. To sprawia, że ruch zwłaszcza wokół cmentarzy będzie znacznie większy niż zwykle. W Łomży tradycyjnie już przy zabytkowym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika zmieniona będzie organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od czwartku do niedzieli.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika dotyczyć będą głównie ulicy gen. Władysława Sikorskiego i częściowo Zawadzkiej. 
Na ul. Zawadzkiej przy skrzyżowaniu z Sikorskiego wyłączony z ruchu zostanie jeden pas lewoskrętu w Sikorskiego. Na ul. Sikorskiego z ruchu zostanie wyłączony prawy pas jezdni od skrzyżowania z Zawadzką w kierunku alei Legionów. Na tym pasie jezdni, na wysokości cmentarza, dopuszczona będzie możliwości parkowania samochodów. 
Na skrzyżowaniu ulicy Zawadzkiej i Kopernika jeden z parkingów przeznaczony zostanie pod handel.
W okolicy cmentarza przy ul. Przykoszarowej, w związku z zajęciem placu manewrowego autobusów MPK pod handel, zmianie ulegnie umiejscowienie przystanków autobusowych. 
Natomiast w okolicy cmentarza przy ul. Wojska Polskiego organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Tak jak w poprzednich latach także w tym roku na 1 listopada MPK uruchamia specjalną „linię cmentarną”. 
- Linia cmentarna przebiega obok dużych parkingów (parking przy Galerii Stokrotka, parking Lidl przy ul. Sikorskiego, parking 4Plus, dworzec PKS, Plac Niepodległości), z których można dojechać do każdego cmentarza autobusem komunikacji miejskiej  - przekazuje MPK zachęcając wszystkich by pozostawili samochody na tych parkingach i „w sposób komfortowy poruszać się po mieście nie martwiąc się o znalezienie miejsca na samochód w pobliżu cmentarza”. - Przystanki autobusowe specjalnej linii zlokalizowane będą blisko cmentarzy.
Autobusy „cmentarne” na terenie Łomży będą kursować co 10 minut, do Piątnicy z częstotliwością co 30 minut, a do Drozdowa MPK wykona 5 dodatkowych kursów.  Dodatkowo kilka kursów linii 8 i 10 zostanie wydłużonych do Kupisk Nowych. 
Wszyscy pasażerowie MPK tego dnia będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej bezpłatnie na wszystkich liniach. 

Na Wszystkich Świętych szykują się także policjanci, którzy zaczynają akcję „ZNICZ 2019”.  Jak przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży kontrolują miejsca w pobliżu cmentarzy i przypominają o zabezpieczaniu mienia. Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i zwracanie baczniejszej uwagi na swoje rzeczy osobiste, pozostawiane często bez nadzoru, podczas porządkowania miejsc pamięci o osobach najbliższych. 
- Ostrożność należy zachowywać zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Okradanie zdenerwowanych i zmęczonych ludzi jest dla kieszonkowców szczególnie dogodne i bezpieczne w miejscach gdzie panuje tłok oraz kiedy ofiary znajdują się w niewygodnej dla siebie pozycji, są przepychane lub potrącane – podaje Szlesińska. - Pamiętajmy, kieszonkowcy działają przeważnie w grupach kilkuosobowych, rzadko w pojedynkę, a sposób ich działania skutecznie odwraca uwagę pokrzywdzonych i ewentualnych świadków. Trzeba być czujnym i bacznie obserwować otoczenie - ludzie zamyśleni, nieuważni są łatwiejszym łupem dla złodzieja, który bardzo starannie wybiera swoją ofiarę.
W ramach akcji „Znicz” będą także wzmożone działania na drogach. Te rozpoczną się w czwartek  31 października i potrwają do niedzieli 3 listopada. 
Policjantka przypomina, że w całym kraju będą wprowadzone ograniczenia w ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz ruchu tych pojazdów dotyczyć będzie: czwartku - 31 października w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz piątku 1. listopada w godzinach od 8.00 do 22.00

cz
śr, 30 października 2019 09:04
Data ostatniej edycji: śr, 30 października 2019 09:09:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę