Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Sąd aresztował oprawcę małej dziewczynki

Główne zdjęcie
Sąd Rejonowy w Łomży

Sąd Rejonowy w Łomży przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec Aleksandrosa M. To 22-letni mężczyzna, który miał brutalnie znęcać się i seksualnie wykorzystać niespełna półtoraroczną dziewczynkę, którą rodzice w piątek pozostawili pod jego opieką. Aresztowany Aleksandros M. ma polskie i greckie obywatelstwo. Przyjechał do rodziny około dwa tygodnie wcześniej.

Do tragicznych wydarzeń doszło w sobotę późnym wieczorem. Około 2. po północy z soboty na niedzielę rodzice przywieźli do szpitala w Łomży małe dziecko z obrażeniami. Lekarze zdecydowali, że obrażenia są zbyt poważne i skierowano je do Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, a o zdarzeniu poinformowali policję. W Białymstoku lekarze ustalili, że dziewczynka ma obrażenia głowy, twarzoczaszki, kończyn górnych i dolnych, ale również okolic intymnych.

Policja bardzo szybko zatrzymała mężczyznę, który miał odpowiadać za te obrażenia. To brat mamy dziewczynki, pod którego opieką pozostawili ją rodzice. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. W poniedziałek w Prokuraturze Okręgowej w Łomży usłyszał zarzuty. 

Jak podała prokuratura Aleksandros M. działając ze szczególnym okrucieństwem, miał znęcać się fizycznie i psychicznie nad piętnastomiesięczną małoletnią. Mężczyzna uderzał dziewczynkę po całym ciele, przypalał żarem papierosa, a następnie doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała stanowiących naruszenie czynności narządu ciała na okres poniżej siedmiu dni.

22-letniemu Aleksandrosowi M. grozi od 5 do 12 lata więzienia. Prokuratorzy z Łomży jeszcze wczoraj złożyli do Sądu Rejonowego w Łomży wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztwowania. Dziś rono rozpatrując ten wniosek sąd zgodził się na aresztowanie brutalnego oprawcy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna miał częściowo przyznać się do stawianych mu zarzutów. Przyznawał się do spowodowania obrażeń ciała u dziecka, ale nie do doprowadzenia dziewczynki do poddania się tzw. innej czynności seksualnej.

cz
wt, 29 października 2019 10:25
Data ostatniej edycji: wt, 29 października 2019 10:45:36

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę