Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Zmarł ksiądz kanonik Henryk Budny

Główne zdjęcie
Śp. ks kan. Henryk Budny

Miał 82 lata, a w kapłaństwie przeżył 58 lat. W sobotę zmarł ksiądz kanonik Henryk Budny były proboszcz parafii Dobrylas, Drozdowo i Kulesze Kościelne. Stąd, 12 lat temu, przeszedł na emeryturę. Ksiądz Budny urodził się w Łomży i tu będzie pochowany.

Śp. ks kan. Henryk Budny pochodził z Łomżycy. Urodził się w styczniu 1937 roku.  W wieku 24 lat został wyświęcony na księdza przez Biskupa Łomżyńskiego Czesława Falkowskiego. Pracę duszpasterską jako wikariusz zaczynał w parafii Dąbrówka Kościelna, a następnie Lachowo, Kaletnik, Mały Płock i Jedwabne. Stąd trafił do parafii Dobrylas, gdzie został proboszczem. Funkcję pełnił w latach 1978 -1988. Następnie był proboszczem w Drozdowie (1988-1997) i Kuleszach Kościelnych (1997-2007). W 2002 roku został kanonikiem honorowym Kapituły Kolegiackiej w Myszyńcu. Po przejściu na emeryturę w 2007 roku zamieszkał w parafii Kulesze Kościelne.

Dziś ks. Artur Szurawski,  Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Łomży poinformował o śmierci emerytowanego kapłana Diecezji Łomżyńskiej.  Śp. ks kan. Henryk Budny odszedł do Pana w dniu 26 października 2019 r. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro w Łomży.

- Dnia 29 października br. (wtorek) o godz. 9.30 Msza św. w intencji zmarłego kapłana w kościele filialnym pw. Zmartwychwstania Pańskiego na cmentarzu parafialnym pw. św. Brunona z Kwerfurtu w Łomży pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego. Następnie ciało śp. Ks. kan. Henryka Budnego zostanie pochowane na cmentarzu parafialnym w Łomży (ul. Kopernika) – podał ks. Artur Szurawski polecając śp. księdza kan. Henryka Budnego Miłosierdziu Bożemu i prosząc kapłanów oraz wiernych o udział w uroczystościach pogrzebowych, a także o modlitwę w Jego intencji. „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie...”

cz
pon, 28 października 2019 15:40
Data ostatniej edycji: pon, 28 października 2019 15:48:06

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę