Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wyłapują piratów i piratki drogowe

Główne zdjęcie
fot. KMP Łomża

Czterech za szybkich kierowców straciło jednego dnia prawa jazdy w Łomży i okolicy. Rekordzistką szybkości okazała się 20-latka, która przez wieś Laski, na terenie gminy Zbójna, pędziła w audi z prędkością 136 km/h.

Policja podaje, że czworo piratów drogowych - dwóch mężczyzn i dwie kobiety – zatrzymano w miejscach, które wcześniej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy wskazywali jako te, w których dochodzi do przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości. Piątkowe pomiary to potwierdziły. Jako pierwszy został zatrzymany 62-letni kierujący citroenem. Mężczyzna w mieście Łomży, na Szosie do Mężenina, przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h. 
Kolejni piraci i piratki byli zatrzymywani na terenie gminy Zbójna. 38-letnia kobieta została zatrzymana, gdy jechała oplem w Laskach z prędkością o 57 km/h  wyższą niż dozwolona. Niespełna godzinę później, w tym samym miejscu, do kontroli została zatrzymana kierująca audi. Tym razem 20-letnia kobieta pędziła z prędkością 136 km/h przekraczając tym samym dozwoloną prędkość aż o 86 km/h. Kwadrans później, również na terenie gminy Zbójna, z ruchu drogowego został wyeliminowany kolejny szybki młody kierowca. 20-latek jadąc oplem przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. 

Wszyscy stracili prawo jazdy, które zgodnie z prawem będzie im zatrzymane na trzy miesiące. Poza tym każdy z nich został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał po 10 punktów karnych.  

Policjanci apelują  o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków w ruchu drogowym.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę