Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Drogowcy zaczęli remont drogi Łomża - Zambrów

- Dziś rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 63 pomiędzy Łomżą a Zambrowem – podaje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA. - Na 750-metrowym odcinku przed Zbrzeźnicą, jadąc od strony Łomży, usuwana jest stara nawierzchnia. W jej miejsce powstanie nowa jezdnia. Póki co jest tam ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Umowa na modernizację 8-kilometrowego odcinka DK63 Wygoda - Zambrów, została podpisana latem 2017 roku. Wówczas zakładano, że modernizację w systemie „projektuj i buduj” uda się wykonać do końca 2019 roku. Niestety zamiast kończyć prace drogowcy dopiero je rozpoczynają. Pierwsze roboty ruszyły dziś rano w okolicy Zbrzeźnicy. Prace prowadzone są pod ruchem, czyli z zapewnieniem przejezdności drogi krajowej. 
- Prace prowadzone są na połowie drogi. W związku z tym mamy utrudnienia, tzw. wahadło  kierowane sygnalizacja świetlną, ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania – przekazuje Malinowski.  
W tym roku drogowcy mają rozpocząć prace na trzech takich – według GDDKiA najbardziej zniszczonych - odcinkach drogi Wygoda – Zambrów. Przeprowadzona zostanie całkowita rozbiórka (połówkowo) jezdni, wzmocnienie drogi i korekta niwelety. Do końca przyszłego roku remont drogi miałby się zakończyć. Droga uzyska wówczas nośność do 11,5 tony na oś, co umożliwi  obsługę ciężkiego ruchu, a na skrzyżowaniach powstaną pasy do skrętu w lewo. Obok powstaną dodatkowa jezdnia do obsługi okolicznych posesji i ścieżka rowerowa. Wartość kontraktu budowlanego, który otrzymała konsorcjum firm z liderem firmą PBK z Łomży, opiewa na 44 i pół miliona złotych. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę