Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Czytelnik znalazł dziurę w wodociągu

Czytelnik poinformował nas, że w pobliżu jednej ze studni ujęcia Podgórze mogło dojść do awarii wodociągu. Jak relacjonował od co najmniej dwóch miesięcy na polu, w miejscu gdzie przebiega wodociąg, jest znacznych rozmiarów kałuża. Podejrzewał, że może to mieć związek z zanieczyszczeniami wody w wodociągu w Łomży, z którymi miejska spółka wodociągowa boryka się od dwóch miesięcy. Informację przekazaliśmy do MPWiK. Póki co nie dowiedziano na pytania, ale pracownicy miejskiej spółki dziś rano pojawili się na polu i... odkryli dziurę w wodociągu.

Woda z Podgórza do mieszkań w Łomży dostarczana jest od 1992 roku. „Stacja ujęcia wody w Podgórzu” to trzy oddalone od siebie o około kilometr studnie głębinowe. Pracują naprzemiennie zapewniając stałe dostawy wody do miejskiego wodociągu. 
Czytelnik, który poinformował na o tym, że na przyłączu od jednej z nich mogło dojść do awarii chce zostać ananimowy. O swoich podejrzeniach poinformował nas po lekturze kolejnego artykułu o chlorowanej wodzie w miejskim wodociągu. On podejrzewa, że zanieczyszczenia wody, z którymi od dwóch miesięcy nie mogą sobie poradzić służby miejskiej, mogą brać się stąd. Mówi, że pole przez które przebiega wodociąg, i na którym faktycznie doszło awarii, było wykorzystywane do wylewania gnojowicy i odpadów z pobliskiej ubojni. Jeśli zanieczyszczenia te przedostały by się do się wody, która przesyłana jest do Łomży mogłoby dojść do prawdziwego nieszczęścia. 

Wczoraj po południu przekazując do MPWiK informację o podejrzeniach Czytelnika pytaliśmy czy doszło do awarii w okolicy ujęcia wody w Podgórzu, oraz czy mogło to mieć wpływ na pogorszenie się jakości wody w Łomży? Odpowiedzi nie mamy, ale dziś rano pracownicy MPWiK pojawili się we wskazanym miejscu i... odkopali duży przeciek z rury. Prawdopodobnie woda wylewała się tak przez kilka miesięcy.

Ostatnie opublikowane przez MPWiK sprawozdanie dotyczące jakości wody z „ujęcia Podgórze” dotyczy próbek wody pobranych 12 kwietnia ubiegłego roku.
Ostatnie opublikowane sprawozdanie w sprawie stwierdzenia przydatności wody do spożycia przez ludzi w Łomży, dotyczy próbek wody pobranych przez sanepid 7 i 14 maja tego roku. 

Foto:
Foto: Kałuża z wycieku wody w pobliżu jednej ze studni ujęcia Podgórze. Studnię widać w oddali, jakieś 100 metrów od miejsca wycieku.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę