Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 03 października 2023 napisz DONOS@

Poślizgi w Parku JP II

Upiększanie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży trwa już kilka lat, budzi wiele kontrowersji i ciągle przysparza problemów. Teoretycznie wszystko powinno być już prawie gotowe, ale nie jest. W czerwcu władze miasta przedłużyły lipcowy termin wykonania zasadzeń do końca września. Od początku miesiąca miała działać fontanna, ale jeszcze jej nie ukończono. Zaczęto za to budowę placów zabaw, które zgodnie z umową mają być gotowe w następny poniedziałek.

Park Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma w Łomży znajduje się pomiędzy ulicami Zawadzką, Prusa i Wyszyńskiego. Ma powierzchnię 6 hektarów i jest największym parkiem w mieście. Przez lata bardziej przypominał łąkę niż park, ale wydanie kilku milionów złotych (między 6 a 7 mln zł) na jego urządzenie budziło wiele kontrowersji. Mieszkańcy ze zdumieniem odbierali informacje, że za zbudowanie niewielkiej toalety trzeba było zapłacić aż 390 tys. zł. Ostatecznie ze względu na wysokie koszty zrezygnowano z budowy w parku tężni solankowej, która miała być jego największą atrakcją.
Teraz, po latach realizacji projektu, powinniśmy zaczynać oglądać park w całej krasie. Projekt, którego głównym celem było „zahamowanie spadku powierzchni terenów zielonych oraz wzrost atrakcyjności inwestycyjnej i przyrodniczej obszaru miasta Łomża jako miasta zielonego”, powinien dobiegać końca. Póki co są opóźnienia. Zakładanie zieleni, czyli sadzenie drzew, kwiatów  czy wysiewanie łąk i trawników powinno zakończyć się lipcu ale się nie zakończyło. Grzegorz Daniluk z ratusza tłumaczy, że umowę z wykonawcą aneksowano w czerwcu „z uwagi na zachowanie odpowiedniej kolejności realizacji robót”. 
- Nasadzenia zieleni będą wykonywane po zakończeniu prac związanych z budową fontanny oraz placów zabaw – podaje miejski urzędnik.
Na realizację projektu rewitalizacji Parku Jana Pawła II miasto Łomża otrzymało niespełna 2 mln zł unijnego wsparcia, z którego trzeba się rozliczyć.  

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę