Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Sezon zainaugurowany

Uwerturą z "Cyrulika Sewilskiego" Gioacchino Rossiniego i koncertem e-moll Feliksa Mendelssohna w wykonaniu słynnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza rozpoczęła kolejny – już 28 sezon artystyczny - Łomżyńska Orkiestra Kameralna. W czwartkowy wieczór w sali foyer Urzędu Wojewódzkiego muzyków orkiestry poprowadził Jan Miłosz Zarzycki.

To nie był pierwszy koncert Krzysztofa Jakowicza w Łomży. Uznany w Polsce i na świecie skrzypek grał z muzykami ŁOK już wcześniej. Po wczorajszym koncercie mówił, że orkiestra jest coraz lepsza. Podczas inaugurującego sezon artystyczny 2005/2006 koncertu Łomżyńska Orkiestra Kameralna wykonała trzy utwory: Uwerturę Cyrulik Sewilski Gioacchino Rosiniego, Koncert Skrzypcowy e - moll Felixa Mendelssohna i VII Symfonia A – dur Ludwiga van Beethovena.
Wszystkie były bardzo żywo odbierane i głośno oklaskiwane przez zebranych w sali słuchaczy. Sam Krzysztof Jakowicz w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o publiczności. Podkreślał zasłuchanie i bardzo dobrą atmosferę...
Łomżyńska Orkiestra Kameralna działa od 1978 r. i przez cały dostarcza mieszkańcom Łomży kontaktu na „żywo” z muzyką klasyczną, i nie tylko. Od samego początku kolejni jej dyrektorzy i muzycy robili wszystko, aby mieszkańcy Łomży mogli nie tylko słuchać muzyki, ale dbali również o to, żeby sprowadzać tu najwybitniejsze postaci życia muzycznego w Polsce. W Łomży gościli m.in. Konstanty Andrzej Kulka, Wiesław Ochman, Piotr Paleczny czy właśnie Krzysztof Jakowicz.
Jan Miłosz Zarzycki podkreśla, że także ten sezon będzie bardzo bogaty w wydarzenia, a Jakowicz nie był ostatnia gwiazdą jaką zagości w mieście.
Dzień wcześniej o godz. 19 wirtuoz spotkał się z melomanami podczas muzycznego wieczoru przy świecach w salonie Dworu Lutosławskich w Drozdowie. Publiczność po raz pierwszy w historii ŁOK miała okazję porozmawiać z atrystą światowego formatu. Ta nowatorska inicjatywa, naszym zdaniem, powinna być kontynuowana i dokumentowana.

Za dwa tygodnie kolejny koncert „Przeboje na smyczki”. W następnym miesiącu muzycy występ „Jak cudne są wspomnienia” zadedykują nauczycielom. Będzie też koncert „Sacrum et musica” z okazji 80-lecia Diecezji Łomżyńskiej . Ten występ ma być dedykowany biskupowi Stanisławowi Stefankowi z okazji 25-lecia sakry biskupiej i biskupowi Tadeuszowi Zawistowskiemu w 50-tą rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: płonące skrzypce
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę