Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Ogromne koszty remontu Filharmonii

Główne zdjęcie
wizualizacja budynku filharmonii po remoncie

Po niemal dwóch miesiącach zastanawiania się władze miasta zdecydowały się rozstrzygnąć przetarg na dokończenie remontu dawnej sali widowiskowej urzędu wojewódzkiego na potrzeby Filharmonii Kameralnej. Aby to zrobić trzeba było zwiększyć limit środków na zadanie o ponad 7 milionów złotych. Trwający od 2013 roku remont ma dokończyć białostocka firma MK-BUD. Ma dostać za to ponad 17 milionów złotych.

wizualizacja budynku filharmonii po remoncie (noc)
wizualizacja budynku filharmonii po remoncie (noc)
plan rozmieszczenia 402 foteli na widowni nowej sali Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży
plan rozmieszczenia 402 foteli na widowni nowej sali Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży
Projekt strefy wejściowej
Projekt strefy wejściowej

Zbudowana na początku lat 80-tych ubiegłego wieku sala widowiskowa wraz z zapleczem, foyer i tzw. łącznikiem pomiędzy nią a biurowcem dawnego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży, siedzibą Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego jest od 2007 roku. Przejmując budynek za darmo władze miasta zapowiadały jego gruntowny remont. Ten rozpoczął się w 2013 roku i ze względu na wysokie koszty prowadzony jest etapami. Miał zakończyć się w ubiegłym roku, ale tłumacząc błędami projektowymi przerwano je, przy czym wcześniej na prace projektowe i remontowe wydano ok. 4,5 mln zł. Część tych pieniędzy – niespełna 1,7 mln zł - pochodziła z dotacji pozyskiwanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które od ubiegłego roku jest wraz miastem współprowadzącym łomżyńską Filharmonię. Pod koniec lutego MKiDN poinformowało o przyznaniu Łomży dalszego dofinansowania do modernizacji budynku Filharmonii. W ciągu dwóch lat ministerstwo zadeklarowała przekazać na ten cel 3,2 mln zł. Uwzględniając te pieniądze władze miasta ogłosiły w tym roku dwa przetargi na wyłonienie wykonawcy dokończenia remontu. Miasto oferowało 9,8 mln zł, ale oferty były znacznie wyższe. Pierwszy przetarg unieważniono i ogłoszono drugi, ale nie zmieniło to zbytni oferowanych ceny. Teraz zdecydowano się dołożyć brakujące miliony i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Według miejskich urzędników złożyła ją firma MK-BUD, która zaoferował dokończenie remontu budynku Filharmonii za nieco ponad 17 mln zł. W zakresie prac są roboty budowlane wewnętrzne i na zewnątrz budynku oraz technologia widowiskowa, wyposażenie budynku i zagospodarowanie terenu działki. Na odnowionej widowni sali będzie mogło zasiąść maksymalnie 402 widzów. Po podpisaniu umowy firma będzie miała czas do 2 listopada 2020 roku na wykonanie remontu. 

To oznacza, że w sumie na dostosowanie dawnej sali widowiskowej urzędu wojewódzkiego do potrzeb  Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego wydanym co najmniej 21 i pół miliona złotych. 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę