Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Krzysztof Florczyk zaprasza z Łomży na China Homelife

Główne zdjęcie
Krzysztof Florczyk zaprasza na China Homelife

- Nawet największe polskie firmy nie radzą sobie ze sprzedażą materiałów i produktów do Chin, bo nie mają fachowców w dziedzinie ekonomii, prawa i kultury biznesu, obowiązujących w Państwie Środka – mówi Krzysztof Florczyk, 27-letni prawnik, przedstawiciel handlowy firm spożywczych i prezes grupy Seedilon. Ambitny łomżyniak, absolwent I LO odkrył w sobie pasję do języka chińskiego, którą rozwinął w Pekinie. Jeszcze podczas studiów prawniczych na UW został prezesem Warsaw - Beijing Forum: Youth for Business, akademickiego projektu współpracy z Chinami. - Chcę zachęcić przedsiębiorców, zwłaszcza z Łomży i ziemi łomżyńskiej, do robienia dobrych interesów z firmami z Chin. 16 maja przyjadę spotkać się z przedsiębiorcami, żeby opowiedzieć im o realiach eksportu i zachęcić do udziału w China Homelife 2019.

- Tysiąc lat temu europejscy handlarze, którzy odważyli się na wyprawę handlową do Państwa Środka i pokonali związane z wyprawą trudności, mogli dorobić się fortuny – opowiada prawnik-biznesmen. - Dzisiaj historia się powtarza. Chiny dają każdemu możliwość osiągnięcia sukcesu w biznesie. Każdemu, kto wie, jak się do biznesu zabrać.

Pod koniec maja 1700 wystawców z Chin w Nadarzynie 
Problematykę nawiązywania kontaktów i realia współpracy gospodarczej z Chinami Krzysztof Florczyk przedstawi na czwartkowym śniadaniu biznesowym, 16. maja, o godzinie 9. w Parku Przemysłowym Łomża przy ul. Sikorskiego 166 a już dziś zaprasza na Targi China Homelife 2019. Odbędą się one w dniach 29-31 maja w hali Ptak w Nadarzynie koło Warszawy. - China Homelife to jedno z największych wydarzeń targowych w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie organizatorzy spodziewają się przedstawicieli z ponad 1 700 przedsiębiorstw z Państwa Środka. Udział w targach jest bezpłatny, więc chciałbym zorganizować „łomżyńską misję gospodarczą”. – zapowiada Krzysztof Florczyk. – Podczas wydarzenia odbędzie się wiele seminariów, które przybliżą tajniki handlu zagranicznego i logistyki. 31 maja będzie dniem warsztatów Polskiego Centrum Prawa i Gospodarki Chin. Co więcej, targi to znakomita okazja do przekonania się, jak w praktyce działają chińscy sprzedawcy, których kultura biznesu świetnie sprawdza się na całym świecie. W ramach misji znad Narwi pojawi się możliwość spotkania z 5 chińskimi firmami z wybranej branży. Organizatorzy zapewniają pomoc tłumaczy, vouchery na lunch, darmowe miejsce parkingowe lub przejazd autokarem grupy przedsiębiorców z regionu. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu pod adresem krzysztof.florczyk@seedilon.com, lub tel. 660 868 078. – dodaje. 

Krzysztof uważa, że w prężnym biznesie ważne są znajomości z przedsiębiorcami z Chin, z Polski i całego świata. W Nadarzynie spodziewa się również firm z krajów bałtyckich i Europy Środkowej, ponieważ udział w targach zapowiedziały chińskie firmy z branż: rolniczej, spożywczej, budowlanej, meblarskiej, tekstylnej, maszynowej, elektronicznej. Udział można rezerwować przez formularz rejestracji - http://polska-azja.szef.co/formularze/akredytacja-china-2019-3 .

Kilka słów o ambasadorze Łomży w Chinach
Przypomnijmy, że Krzysztof Florczyk to absolwent I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, jak również Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego w 2016 r. Ponadto studiował Finanse i Rachunkowość w SGH w Warszawie oraz język chiński na pekińskim Uniwersytecie Tsinghua, zwanym chińskim Harvardem. - Odbyłem praktyki w Wydziale Handlu i Promocji Inwestycji Ambasady RP w Pekinie oraz przez ponad 2 lata z sukcesami reprezentowałem na chińskim rynku grupę SM Mlekovita, największego producenta branży mleczarskiej w Polsce. Obecnie współpracuję z Polskim Centrum Studiów nad Prawem i Gospodarką Chin Uniwersytetu Warszawskiego. Centrum prowadzi Szkołę Prawa i Gospodarki Chini przygotowuje raporty, które trafiają do najważniejszych organów administracji rządowej. Jest finansowane z grantów Ministerstwa Nauki i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. KGHM Polska Miedź S.A była strategicznym partnerem Centrum w 2018 r. Prowadzę własną działalność jako prawnik i jako przedstawiciel handlowy polskich firm sektora spożywczego. Kojarzymy uczciwych partnerów biznesowych, rejestrujemy marki, wprowadzamy produkty na chiński rynek i doradzamy prawnie przy kontrakcie, by Polacy nie dali ograć się Chińczykom. Rynek chiński ma liczne wymagania co do zagranicznych produktów, szczególnie mlecznych i mięsnych, a my wspólnie z kancelarią z Szanghaju opracowujemy aktualne raporty zgodności składu z normami, żeby transport produktów nie utknął w porcie. Obecnie jestem prezesem Seedilon, grupy kapitałowej firm z branży technologicznej oraz IT, aktywnie inwestującej na polskim rynku venture capital poprzez kupowanie udziałów w innowacyjnych startupach.

Mirosław R. Derewońko

zobacz: Łomżyniak mówi po chińsku i kieruje forum Warszawa – Pekin

Wczoraj w Łomży, dziś w Warszawie, a za rok w Pekinie

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę