Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 03 października 2022 napisz DONOS@

256 strajkuje nadal

256 nauczycieli z Łomży najbliższej okolicy we wtorek podjęło trwający od ponad dwóch tygodni strajk szkolny. Z danych ZNP wynika, że dziś, choć w szkołach nad trwa tzw. „wiosenna przerwa świąteczna”, w 16 placówkach oświatowych miasta i najbliższej okolicy, prowadzony jest strajk. Na liście strajkujących nie ma m.in. Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomży. Na razie nie wiadomo czy jutro, po wiosennej przerwie świątecznej, dzieci będą mogły wrócić do nauki we wszystkich szkołach.

Dwa tygodnie temu strajk rozpoczynało około 800 nauczycieli z ok. 40 placówek z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego. Wśród nich była zdecydowana większość miejskich przedszkoli, wszystkie szkoły podstawowe i niemal wszystkie szkoły  średnie – za wyjątkiem Wety – z Łomży. Dziś jest szesnasty dnień strajku w oświacie. Rano, według danych podawanych przez łomżyński oddział ZNP, podjęto go 16 placówkach oświatowych Łomży i regionu.

Już w ubiegłym tygodniu akcje strajkowe zawieszano w kolejnych przedszkolach. Dziś rano podjęto go tylko w przedszkolach nr 1 i 14. Wśród miejskich szkół podstawowych ze strajku wycofali się nauczyciele „jedynki”, a w pozostałych podstawówkach nadal są komitety strajkowe. Także w szkołach średnich strajk trwa nadal.

Dzisiaj godzinie 11.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie rozpocznie się demonstracja ZNP. O godz. 15.00 rozpocznie się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego z udziałem strony rządowej i pracodawców. Następnie, po posiedzeniu RDS, zbierze się w siedzibie ZNP Prezydium Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. To właśnie ten związek jest głównym organizatorem strajku i może zdecydować o jego kontynuacji, zakończeniu lub zawieszeniu.


220810024636.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę