Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@

Szkoła Podstawowa dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi.

Główne zdjęcie
Budynek Szkoły i Przedszkola

1 września 2015r utworzyliśmy Szkołę Podstawową dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży przy ul. Sybiraków 20/6U. W wrześniu br. planujemy przenieść siedzibę do nowo budowanego budynku przy ul. Sybiraków 24. Mieścić będzie się w nim nasza szkoła oraz Przedszkole Niepubliczne Nutka.

Integracyjny bal choinkowy
Integracyjny bal choinkowy
Prace uczniów szkoły
Prace uczniów szkoły
Wspólne zajęcia z rodzicami
Wspólne zajęcia z rodzicami
Wycieczka do jednostki wojskowej
Wycieczka do jednostki wojskowej
Wycieczka
Wycieczka

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej. Realizowany jest w niej obowiązek nauki, dzieci otrzymują legitymację i świadectwa szkolne. Do naszej placówki mogą uczęszczać także dzieci które maja indywidualny tok nauczania.

Obecnie funkcjonują trzy klasy dla dzieci z autyzmem , z niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Nasza Szkoła zapewnia realizację orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego. Realizowane są zajęcia  dodatkowe z logopedii, integracji sensorycznej, terapii behawioralnej, treningu umiejętności społecznych, terapii ręki, zajęcia rewalidacyjne, rehabilitacji oraz inne terapie. Stosujemy alternatywne formy komunikacji (PECS, AAC). Do naszej szkoły mogą także uczęszczać dzieci z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną. Uczestniczymy w zabawach choinkowych, wycieczkach itp. Organizujemy urodziny dzieci oraz spotkania z rodzicami podczas wigilii i innych okazji.

Fundacja DR OTIS w Łomży we wrześniu 2015 otworzyła pierwszą w Łomży Szkołę Podstawową przeznaczoną głównie dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Otwarcie szkoły wynikło z potrzeb zgłaszanych przez rodziców dzieci uczęszczających do naszego Przedszkola Niepublicznego „Nutka” oraz biorących udział w programach terapeutycznych organizowanych przez Fundację DR OTIS.

Organizacja szkoły zakłada klasy z ilością od 2 do 4 osób w jednej grupie. W zależności od stopnia funkcjonowania dzieci w klasie jest dwóch nauczycieli lub nauczyciel i pomoc nauczyciela. Znajdą w niej miejsce także dzieci, które mają indywidualny tok nauczania. W naszej szkole wszyscy podopieczni mają zapewnioną  opiekę przez cały czas pobytu, zajęcia edukacyjne i terapeutyczne, także terapie wskazane przez rodziców. W wielu przypadkach niewskazana jest edukacja dziecka w szkole masowej, głównie ze względu na dużą ilość uczniów czy negatywnych bodźców (np. hałas) oraz niedostosowanie placówki do indywidualnych potrzeb dziecka.  Rodzice będą mieli pewność, że ich dziecko jest pod właściwą opieką, więc będą mogli pójść do pracy, mieć czas dla siebie bez potrzeby myślenia o tym, czy ich pociecha jest bezpieczna. Program edukacyjny i terapeutyczny dostosowany będzie do potrzeb i możliwości indywidualnych dziecka. Zajęcia terapeutyczne i edukacyjne są prowadzone przez doświadczoną i kompetentną kadrę. Nasi nauczyciele posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi z autyzmem oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi. Ciągle się kształcimy, uczestniczymy w wielu szkoleniach oraz konsultacjach. Kadra naszej szkoły i przedszkola korzysta z superwizji, konsultacji, szkoleń i porad wiodących szkół i ośrodków w kraju jak i w naszym regionie. Od wielu lat współpracujemy z : Fundacją Synapsis, Pyramid Educational Consultants of Poland, Przylądkiem Dobrej Nadziei, KTA w Białymstoku, Fundacją Scolar, ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz nauczycielami i terapeutami, którzy na co dzień pracującą z dziećmi z autyzmem w szkołach specjalnych, ośrodkami szkolno-wychowawczymi, poradniami itd.

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacji dotyczących przyjęć dzieci z autyzmem do szkoły i przedszkola można uzyskać pisząc na e-mail: fundacja.drotis@gmail.com

oraz pod numerem telefonu 570 338 500

Facebook.com/szkoła podstawowa

www.facebook.com/drotisfundacja,

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę