Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Wystawa twórczości Mieczysława Mazura z okazji jubileuszu 65-lecia artysty

MIECZYSŁAW MAZUR Urodził się 4.09.1940 roku w Źrebcach koło Szczebrzeszyna. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował malarstwo w pracowni Aleksandra Kobzdeja na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1965 r. otrzymał dyplom i tytuł magistra sztuki. W tym samym roku został przyjęty do ZPAP. W latach 1967-73 pracował jako nauczyciel plastyki i historii. Po reorganizacji administracyjnej zamieszkał w Łomży i podjął podjął prace na stanowisku plastyka wojewódzkiego a następnie wizytatora wychowania plastycznego.

W 1979 roku zrezygnował z pracy etatowej na rzecz twórczości plastycznej, działalności związkowej i społecznej. Po zniesieniu stanu wojennego zaangażował się w reaktywowanie ZPAP. Aktywnie działał przy organizacji białowieskich Międzynarodowych Plenerów Malarskich. W 1998 był współinicjatorem Białych Salonów Sztuk Pięknych - przeglądu twórczości członków białostockiego ZPAP. W 1999 r. został prezesem okręgu ZPAP. W okresie pełnienia obowiązków statutowych nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska". Jest także współtwórcą i członkiem Stowarzyszenia Projektowania Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych "Hajnówka".

Mieczysław Mazur aktywność społeczną doskonale godzi z pracą twórczą. Pracownia witraży, którą stworzył w 1989 roku ozdobiła wiele obiektów
użyteczności publicznej, domów prywatnych, a przede wszystkim świątyń, m.in.: w Grabowie, Puchałach, Białej Podlaskiej, Broku, Augustowie, Grajewie, Czarni, Szczecinie, Kadzidle, Przytułach, Ostrołęce, Zambrowie, Lachowie, Wasilkowie, Mońkach i Łomży. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych. Swój dorobek prezentował na retrospektywnej wystawie w BWA w Łomży w 1990 r.
230804070022.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę